کد خبر: ۱۶۰۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۰ - ۳۱ مرداد ۱۴۰۲
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس:

۱۶ هزار جلد به کتابخانه‌های عمومی فارس اهداء شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به آغاز جشنواره مردمی نذر کتاب گفت: با گذشت تنها ۱۰ روز از آغاز جشنواره مردمی نذر کتاب، ۱۶ هزار جلد باهمت خیران نیک‌اندیش استان به کتابخانه‌های عمومی فارس اهدا شده است.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدحسین فیروزی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس  عنوان کرد: اولین جشنواره مردمی نذر کتاب استان فارس، با حضور مقامات ارشد استان از ۲۰ مردادماه آغاز شد و در ۱۰ روز نخست برگزاری این رویداد مردمی، ۴۳۱ خیر دانایی در استان بیش از ۱۶ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی فارس تقدیم کرده‌اند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس ارزش ریالی کتاب‌های اهدایی در ۱۰ روز نخست را بیش از هفت میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال برشمرد.

وی اضافه کرد: محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در گام نخست، با اهدای ۲۰۰ جلد کتاب از کتابخانه شخصی خود به کتابخانه‌های عمومی فارس به این رویداد بزرگ فرهنگی پیوست تا علاوه بر روشن‌کردن اولین چراغ جشنواره، مدیران و مسئولان اجرایی استان را به اهدای کتابخانه‌های شخصی و ادارات، به کتابخانه‌های عمومی دعوت کند.

اهدای ۱۶ هزار جلد به کتابخانه‌های عمومی فارس

فیروزی در ادامه خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره مردمی نذر کتاب در استان فارس با شعار «به کتاب‌هایت بال بده» به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس باهدف تأمین منابع کتابخانه‌های عمومی کودک و نوجوان، سیار و روستایی برگزار شده است. این جشنواره از تاریخ ۲۰ مردادماه آغاز شده و تا ۲۴ آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. 

وی با دعوت از عموم مردم برای مشارکت در این طرح گفت: علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های خود را به کتابخانه‌های عمومی استان فارس اهدا نمایند. آدرس کتابخانه‌های عمومی در سامانه SAMANPL.IR در بخش فهرست پرتال کتابخانه‌ها قابل‌مشاهده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان