کد خبر: ۱۶۱۱۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۱۰ مهر ۱۴۰۲
مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان فارس مطرح کرد:

فارس رتبه اول شبکه حمل و نقل جاده‌ای کشور

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان فارس با اشاره به وضعیت راه‌های این استان گفت: استان پهناور فارس با بیش از ۹.۳ درصد حجم راه رتبه اول را در کشور دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علی‌رضا راستیار مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان فارس گفت: شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس دارای بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر بزرگراه، ۲۷۰۰ کیلومتر راه اصلی، ۳۵۰۰ کیلومتر راه فرعی و بیش از ۱۲ هزار کیلومتر راه روستایی است که جمعاً بیش از ۲۱ هزار کیلومتر انواع راه را در بر می‌گیرد؛ بنابراین استان پهناور فارس با بیش از ۹.۳ درصد حجم راه رتبه اول را در کشور داراست.

وی با بیان اینکه فارس رتبه نخست طول راه‌های همسنگ را با بیش از ۵۰ هزار کیلومتر و ۱۲.۳ درصد کل کشور به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: علاوه بر شبکه ارزشمند راه‌های استان، وجود ۷ پایانه بار و شهرک حمل‌ونقل، بیش از ۶۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی که ازاین‌حیث هم رتبه یک کشور را داریم، خدمات‌دهی به هم‌وطنان عزیز را چندبرابری می‌کند.

راستیار افزود: خدمات‌دهی ۱۴ مرکز معاینه فنی، ۲۱ پاسگاه پلیس‌راه، ۱۴۷ پایگاه اورژانس جاده‌ای و... از مهم‌ترین مؤلفه‌های زیرساختی حمل‌ونقل جاده‌ای استان بوده که خدمات‌رسانی به مردم عزیز و کاربران جاده‌ای را هموار می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس با بیان اینکه بیش از ۴۱ هزار ناوگان کالا و وانت با بیش از ۶۰ هزار راننده ناوگان کالا کار حمل کالا را برعهده دارند، تصریح کرد: بیش از ۲۶۵ شرکت حمل‌ونقل کالای برون‌شهری و ۲۵ تشکل صنفی کارگری و رانندگان به همراه ۱۵ انجمن صنفی شرکت‌ها و یک کانون انجمن صنفی شرکت‌ها تحت نظارت این اداره کل در بخش حمل‌ونقل استان نقش‌آفرینی می‌کنند.

راستیار با اشاره به جایگاه فارس در حمل‌ونقل کشور، تأکید کرد: ماحصل تلاش تمامی فعالان بخش حمل‌ونقل استان صدور حدوداً بیش از ۲ میلیون بارنامه و جابه‌جایی بیش از ۳۰ میلیون تن کالا در هر سال بوده که عملکردی قابل‌توجه است، همچنین در بخش حمل‌ونقل مسافر بیش از ۳۶۰۰ ناوگان حمل‌ونقل مسافر و بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ راننده حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: ۱۴۷ شرکت و شعب حمل‌ونقل مسافر، ۴ انجمن تخصصی، ۱۱ کانون و انجمن صنفی رانندگان و ۲۵ پایانه عمومی مسافر برون‌شهری سبب شده که این بخش نیز در کشور خوش بدرخشد و بیش از ۷ میلیون مسافر را در سال جابه‌جا کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس با بیان اینکه خانواده بزرگ راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در تمامی برهه‌های حساس و تاریخی ایران اسلامی عزیزمان از جمله دفاع مقدس نقش‌آفرین بوده است، تأکید کرد: در خانواده بزرگ راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس ۵ خانواده شهید راهدار وجود دارد که مایه سربلندی و افتخار این مجموعه هستند همچنین ۲۳ برادر و خواهر شهید همکار دارد.

راستیار با تأکید بر اینکه اشتغال ۱۹ جانباز سرافراز زینت‌بخش این مجموعه است، ادامه داد: ۱۷ فرزند شهید همکار، ۱۰ پدر و مادر شهید و ۸۳ رزمندگان (ایثارگران) شاغل در مجموعه راهداری و حمل‌ونقل فارس هستند؛ ازاین‌رو به جرات می‌توان گفت راهداری فارس مجموعه‌ای پرافتخار در دوران دفاع مقدس است که خودباوری، ایثار و از خودگذشتگی، مجاهدت‌ها و فداکاری‌هایشان هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
محمد هادی بیات پور
Iran (Islamic Republic of)
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
0
اما دریغ از وجود یک کمربندی استاندارد در شیراز!