کد خبر: ۱۶۱۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۱۱ مهر ۱۴۰۲
دبیر کمیسیون نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس خبر داد:

فارس رتبه دوم امحاء کالا قاچاق کشور

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس گفت: فارس در رتبه دوم کشور در امحاء کالاهای مکشوفه قاچاق قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علی‌رضا حق‌نگهدار دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس در جمع خبرنگاران گفت: معضل قاچاق در هر جامعه‌ای در تقابل با اقتصاد پویا و سرمایه‌گذاری مولد است.
وی ادامه داد: در تیرماه ۱۳۸۱ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمانی خطاب به رئیس‌جمهور وقت صادر کردند که مبنای تدوین قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ شد.

وی با بیان اینکه بر اساس این فرمان، همه دستگاه‌ها اعم از قوای سه‌گانه، نهادهای انقلابی و نیروهای مسلح ملزم به مبارزه جدی و همه‌جانبه با معضل قاچاق در کشور شدند، گفت: استان فارس به دلیل موقعیت جغرافیاییِ خاص و اینکه در کریدور شمال به جنوب و بالعکس قرار دارد، یکی از استان‌های اصلی در معضل قاچاق است.

وی گفت: دراین‌خصوص، دستگاه‌های عضو کمیسیون استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری فرمانداران سراسر استان به‌صورت جدی اقدام به برنامه‌ریزی و پیش‌بینی لازم کرده‌اند به‌نحوی‌که آمار کشفیات استان نیز به نسبت سایر استان‌ها مؤید این تلاش‌ها است لکن با نقطه مطلوب فاصله داریم و باید هم‌افزاییِ‌ها بیشتر شود و از ظرفیت‌های قانونی حداکثر بهره لازم گرفته شود.

وی ادامه داد: چهارمین کمیسیون استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به میزبانی فرماندهی انتظامی استان فارس برگزار شد و به دلیل اهمیت موضوع، از اعضای شورای تأمین استان نیز دعوت شد تا در نشست مشترک با اعضای کمیسیون به بررسی عملیات صورت‌گرفته در امر مبارزه با قاچاق طی ۶ ماه نخست سال جاری بپردازند.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان فارس گفت: هم‌زمان با برگزاری کمیسیون استانی، عملیات امحاء سراسری کشفیات قاچاق در کلان‌شهر شیراز به‌صورت هم‌زمان با سایر نقاط کشور نیز انجام شد، هم‌زمان در کل کشور بالغ بر هزار و ۳۰۰ تن انواع کالاهای مکشوفه قاچاق امحاء شد که ارزش آن بیش از پنج هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود و استان فارس در این زمینه، رتبه دوم کشور پس از تهران بزرگ در امحاء امروز را به خود اختصاص داد.

وی ضمن قدردانی از همه دستگاه‌های متولی افزود: امید دارم که شاهد روزی باشیم که تولیدکننده ایرانی بتواند بی‌دغدغه، محصولات باکیفیت خود را در بازارهای داخلی به شهروندان ارائه کنند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان