کد خبر: ۱۶۱۱۵۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۱۲ مهر ۱۴۰۲
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس:

دانشگاه‌ها محور تولید علم باشند

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت:نگاه دانشگاه به سمت کاربردی‌کردن علوم باشد تا استفاده‌کنندگان از علم در دانشگاه به بازیگران تولید علم مبدل شوند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پیاگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی فارس، سعید یوسفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس در جلسه با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس با اشاره به شروع سال تحصیلی و نقش دانشگاه‌ها در رشد و ارتقای سطح تصمیم‌گیری مسئولان اظهار داشت: امروز نگاه علمی باتکیه‌بر فناوری و نوآوری در حل مسائل سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جایگاه مهمی در دنیا به خود گرفته است.

وی با تأکید بر ارتباط مستمر سه رکن اجتماع، دانشگاه و صنعت و زندگی مردم افزود: دانشگاه‌ها باید محور تولید علم باشند تا جامعه از این منبع سرشار به نحو شایسته استفاده کند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس اضافه کرد: نگاه دانشگاه به سمت کاربردی‌کردن علوم باشد تا استفاده‌کنندگان از علم در دانشگاه به بازیگران تولید علم مبدل شوند.

یوسفی در ادامه با اشاره به جایگاه مراکز تحقیقاتی و اندیشکده‌ها در ارتقای سطح کاربردی‌کردن دانشگاه گفت: اندیشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی دو ستون اصلی در کاربردی‌کردن علوم و حلقه میانی میان دانشگاه‌ها و جوامع بوده که باید به این موضوع مهم توجه ویژه شود.

وی تصریح کرد: امروزه باتوجه‌به سلطه علمی در دنیا و تأکیدات مقام معظم رهبری در کسب علم و تبدیل به علم نافع و کاربردی برای ارتقای جایگاه جمهوری اسلامی، نیاز است مسئولان علمی کشور به طور شبانه‌روزی به فعالیت بپردازند. 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس گفت: در سال تحصیلی جدید، همت ویژه‌ای در معاونت علمی، فناوری و نوآوری بسیج دانشجویی در تحقق اهداف علمی انجام شده است که یکی از محورهای اصلی این معاونت تلاش برای ایجاد حلقه‌های میانی علمی است تا بتواند با مراکز تحقیقاتی و اندیشکده‌های دانشجویی به‌عنوان حلقه‌های میانی علمی میزان افاده گران در علم را به حداکثر توان آن برساند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان