کد خبر: ۱۶۱۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۲ - ۲۴ مهر ۱۴۰۲

۴۱ هزار مؤدی مالیاتی جدید در استان فارس شناسایی شد

به منظور اجرای عدالت مالیاتی و جلوگیری از تضییع حقوق دولت، با تحقیقات و بررسی‌های صورت گرفته، کتمان درآمد مالکان املاک تجاری که اظهارنامه مستغلات ارائه نداده‌اند، کشف شد.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،حمیدرضا محمدابراهیمی مدیرکل امور مالیاتی فارس گفت: به‌منظور اجرای عدالت مالیاتی و جلوگیری از تضییع حقوق دولت، با تحقیقات و بررسی‌های دقیق صورت‌گرفته، کتمان درآمد مالکان املاک تجاری که اظهارنامه مستغلات ارائه نداده‌اند، کشف شد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف سازمان امور مالیاتی مبنی بر شناسایی منابع و پایه‌های جدید مالیاتی بدون فشار مضاعف به واحدهای تولیدی و سایر مالیات‌دهندگان فعلی، شناسایی افرادی که در حوزه‌های مختلف فرار مالیاتی یا کتمان درآمد دارند، آغاز شده است.

وی افزود: در روند ثبت اظهارنامه مستغلات، اگر فعال اقتصادی مالک واحد تجاری است، باید مشخصات خود را ثبت کند، چنانچه مؤدی اظهار کند که مکان فعالیتش استیجاری است، باید اطلاعات و مشخصات موجر را ارائه کند که از این طریق و با استفاده از بانک‌های اطلاعاتی در اختیار و تطبیق آن با سامانه مستغلات، بیش از ۴۱۵۰۰ ملک تجاری دارای مستأجر در سال‎های مختلف شناسایی شد که مالکان آن‌ها هیچ‌گونه اظهارنامه‌ای دراین‌خصوص ثبت نکرده‌اند و فاقد پرونده مالیاتی هستند.

محمد ابراهیمی اظهار کرد: به‌منظور مطالبه مالیات واقعی از این اشخاص، این اداره کل تحقیقات و بازرسی‌های لازم را آغاز کرد و باتوجه‌به اطلاعات استخراجی، این افراد در جریان تشکیل پرونده قرار گرفته و مطالبه مالیات‌های متعلقه در دستور کار قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان