کد خبر: ۱۶۱۳۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۵ - ۲۴ مهر ۱۴۰۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس:

تشکیل ۱۰۰ هیئت اجرایی انتخابات در فارس

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس از تشکیل ۱۰۰ هیئت اجرایی در این استان در راستای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: در مهلت قانونی تعیین شده برای تشکیل هیئت‌های اجرایی، معتمدان مردمی هیئت‌های اجرایی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۹۷ حوزه اصلی و فرعی استان فارس و سه هیئت اجرایی فرعی ویژه اقلیت‌های دینی مشخص شدند.

وی افزود: بر اساس قانون، هیئت‌های اجرایی هر حوزه از سه نفر عضو حقوقی و هشت نفر عضو حقیقی شامل معتمدین مردم تشکیل می‌شوند.

قزل سفلی تصریح کرد: طی روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهرماه، فرمانداران و بخشداران با دعوت از معتمدین تأیید شده توسط هیئت نظارت، انتخابات داخلی را در تمامی حوزه‌های اصلی و فرعی برگزار کردند که از این تعداد ۸ نفر به‌عنوان اعضای اصلی و ۵ نفر به‌عنوان عضو علی‌البدل انتخاب شدند.

معاون اجتماعی امنیتی اجتماعی استاندار فارس، با بیان اینکه هیئت‌های اجرایی از معتمدین مردم تشکیل می‌شوند، گفت: فرایندهای انتخابات هم در اجرا و هم در نظارت انتخابات به دست خود مردم انجام می‌شود؛ بنابراین مردمی‌بودن انتخابات، شاخص‎ترین ویژگی انتخابات در جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس ستاد انتخابات فارس اظهار کرد: هیئت‌های اجرایی وظایف و اختیارات مهمی در فرایند برگزاری انتخابات دارند و مسئول صحت جریان انتخابات در حوزه انتخابیه خود هستند.

لازم به ذکر است که ثبت‌نام نهایی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که از مرحله پیش ثبت‌نام تأییدیه و شناسه پیگیری گرفته‌اند، از ۲۷ مهرماه جاری به مدت ۷ روز و به‌صورت الکترونیکی (غیرحضوری) خواهد بود. دوازدهمین دوره انتخابات مجلس هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان