کد خبر: ۱۶۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - ۲۴ مهر ۱۴۰۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس:

دهک‌های ۶و۷ مشمول طرح جدید کالابرگ الکترونیکی شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از اجرای طرح جدید کالابرگ الکترونیکی برای دهک‌های ششم و هفتم خبر داد و گفت: با اجرایی‌شدن این طرح، دهک‌های ششم و هفتم نیز مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزارتومانی خواهند شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، وحید خداپرست مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، با بیان اینکه دهک‌های درآمدی شش و هفت به زمره مشوق بگیران یارانه‌ای اضافه شده‌اند تأکید کرد که هر سرپرست خانوار درصورتی‌که ۵۰ درصد از یارانه را برای خرید کالای موردنظر در فروشگاه‌های مرتبط هزینه کند، مبلغ ۱۲۰ هزار تومان به یارانه هر کدام از افراد خانواده اضافه خواهد شد.

خداپرست به این نکته نیز اشاره کرد که افراد با هر میزان دریافت یارانه می‌توانند در این طرح شرکت کنند و کارت سرپرستان خانواری که در این دو دهک قرار دارند به‌صورت خودکار به این طرح اضافه شده است.

 بنا به تأکید وی هر سرپرست خانوار درصورتی‌که به‌اندازه ۵۰ درصد از میزان یارانه خود اقدام به خرید ۱۱ کالای اعلام شده کند، مشمول دریافت یارانه تشویقی ۱۲۰ هزارتومانی خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه دو هزار و ۹۱۳ فروشگاه خرد با حدود سه هزار صندوق در این طرح همکاری دارند، یادآور شد که ۷۰۰ صندوق فروشگاه زنجیره‌ای استان نیز در حال حاضر به این طرح متصل هستند.

دهک‌های ۶و۷ مشمول طرح جدید کالابرگ الکترونیکی شدند

خداپرست توضیح داد: همشهری‌ها و هم استانی‌ها می‌توانند برای اطلاع از آدرس این فروشگاه‌ها با نصب برنامه «شما» بر گوشی‌های خود از جانمایی نزدیک‌ترین فروشگاه‌ها در این طرح مطلع شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس با اشاره به اینکه فارس یکی از استان‌هایی است که بیشترین تعداد قرارداد و فروشگاه‌های فعال در این طرح را در سراسر کشور دارد، گفت: ۲۱ درصد خانوارهای فارس مشمول این طرح اخیر تشویقی شده‌اند و از ابتدای طرح تاکنون نیز ۷۷ درصد از جمعیت بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانواری فارس مشمول هفت دهک درآمدی ابتدایی شده‌اند.

وی در پایان به این نکته نیز اشاره کرد که اطلاع‌رسانی‌های لازم به این دهک‌ها انجام خواهد شد و بیش از ۲۰۰ هزار خانوار فارس که مشمول ۵ دهک ابتدایی بوده‌اند در این طرح مشارکت کرده و تاکنون بیش از نیم‌میلیون تراکنش خرید توسط این دهک‌ها در استان انجام شده است.
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان