کد خبر: ۱۶۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - ۲۴ مهر ۱۴۰۲
پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۴ مهر؛

قیمت طلا ریزش کرد

قیمت طلای جهانی شب گذشته در حدود ۱۰ دلار ریزش کرد و با ۱۹۲۲ دلار معامله شد. در شرایط کنونی معامله‌گران روند قیمت سکه امامی در سومین روز هفته را چگونه پیش‌بینی کرده‌اند؟
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، به نقل از «اقتصادنیوز»، برخی از فعالان اقتصادی بازار سکه معتقدند قیمت سکه امامی در سومین روز هفته احتمالاً تحت‌تأثیر قیمت طلای جهانی نوسانات کاهشی را ثبت کند.

 قیمت اونس طلا که در روز جمعه و شنبه هفته جاری تا سطح ۱۹۳۲ دلار بالا رفته بود، شب گذشته از این مرز سقوط کرد و با ریزش ۱۰ دلاری تا ۱۹۲۲ دلار پایین آمد.

 کاهش قیمت طلا در شرایطی است که جنگ غزه و اسرائیل هر روز داغ‌تر از روز قبل می‌شود. طبق اخبار منتشر شده، تحرکات جنگی حزب‌الله لبنان برای مقابله با اسرائیل نیز وارد مرحله جدیدی شده است.

 با شرایط جنگی در بخشی از خاورمیانه که برخی آن را آبستن شکل‌گیری جنگی تمام‌عیار می‌خوانند، بازارها نیز تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند. در کنار افت قیمت طلا، قیمت دلار هم به‌واسطه کاهش قیمت درهم، قدرت کافی برای صعود نداشته و نوسانات کاهشی محدودی را تجربه کرده است. روز گذشته قیمت دلار تا سطح ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت، البته در واپسین ساعات معاملات نقدی بر روی پله هفتم این کانال ایستاد.

 در معاملات پشت خطی یکشنبه‌شب هم کمتر کسی خواهان خرید سکه بود و این فلز زردرنگ داخلی در مقایسه با روز یکشنبه رنج بود. قیمت هر قطعه سکه امامی عصر یکشنبه با ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله شده بود.

 تکنیکال کارها می‌گویند سکه امامی در حال حاضر مرز ۲۹ میلیون تومان را پیشروی خود دارد که در تلاش است به این محدوده برسد.

 از سوی دیگر محدوده ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم برای بازار سکه مهم است. به عقیده فعالان اقتصادی اگر این مرز از دست برود فشار فروش در بازار زیاد خواهد شد.

 انتهای پیام/
نظرات بینندگان