کد خبر: ۱۶۱۳۶۵
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۲۵ مهر ۱۴۰۲
معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

جذب ۲۴۴ بهورز روستایی در فارس

معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از جذب و بکارگیری ۲۴۴ بهورز روستایی در خانه‌های بهداشت استان فارس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، عبدالمحمد محقق معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کارگروه جذب بهورز دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: باتوجه‌به نیازسنجی انجام شده از شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه و پیگیری‌های صورت گرفته، مجوز استخدام ۲۴۴ نفر بهورز روستایی از وزارت بهداشت، دریافت شده و به‌زودی آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جایگاه شغل بهورزی به‌عنوان نخستین ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی درمانی نظام سلامت کشور، بر هیچ فردی پوشیده نیست، افزود: هم‌اکنون نزدیک به ۱۵۰۰ بهورز در خانه‌های بهداشت زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت دارند که از این تعداد، نزدیک به ۷۱ درصد زن و ۲۹ درصد مرد هستند.

مدیرگروه توسعه شبکه و ارتقای سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گفت: بهورزان خدمات متعددی در خانه‌های بهداشت همچون مراقبت‌های اولیه بهداشتی برای تمامی گروه‌های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان، میان‌سالان، سالمندان و مادران، پایش وضعیت بهداشت محیط روستا، مدارس و پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و سلامت کار ارائه می‌دهند.

نگار درویش سروستانی بیان کرد: داوطلب بهورزی، باید بومی و ساکن روستای موردنظر بوده، از نظر تعاملات اجتماعی و صلاحیت عمومی مورد تأیید اهالی منطقه و دارای مدرک تحصیلی کاردانی یا کارشناسی بهداشت خانواده یا مامایی، پرستاری (برای بهورز زن) و یا کاردانی یا کارشناسی مبارزه با بیماری‌ها و بهداشت محیط و پرستاری (برای بهورز مرد) باشد.

وی یادآور شد: در مناطقی که داوطلب با مدارک تحصیلی مرتبط و بومی وجود نداشته باشد، از بین داوطلبان واجد شرایط دارای مدرک تحصیلی دیپلم پس از طی مراحل آزمون کتبی و مصاحبه، بهترین افراد برای تصدی این شغل انتخاب می‌شوند.

کارشناس مسئول بهورزی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در توضیح شرایط سنی داوطلبان و دوره آموزشی بهورزان جذب شده گفت: حداقل و حداکثر سن برای دارندگان مدرک دیپلم، فوق‌دیپلم و کارشناسی، تابع شرایط خاصی بوده که در شیوه‌نامه جذب بهورز عنوان شده و بهورزان جذب شده، باید پس از قبولی دوره تطبیقی مهارت‌های بهورزی را در یکی از مراکز آموزش بهورزی و بازآموزی کارکنان نظام سلامت استان با موفقیت طی کنند و از این افراد تعهد محضری مبنی بر ارائه خدمت در خانه بهداشت مربوطه، حداقل به مدت ۱۵ سال به‌صورت شیفت‌های موردنظر دانشگاه همراه با بیتوته در روستا و یا مناطق عشایری دریافت می‌شود.

احد امیری، با بیان اینکه نام‌نویسی اولیه از متقاضیان در مراکز بهداشت شهرستان‌ها انجام می‌شود، افزود: داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر پس از انتشار آگهی جذب می‌توانند به سامانه http://samaa.sums.ac.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان