کد خبر: ۱۶۱۴۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - ۲۷ مهر ۱۴۰۲
رئیس ستاد انتخابات فارس:

فرایند ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس در فارس آغاز شد

رئیس ستاد انتخابات فارس گفت: فرایند ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در فارس که هم‌زمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه ۲۷ مهرماه آغاز شده تا سوم آبان‌ماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، اسماعیل قزل سفلی،  رئیس ستاد انتخابات فارس، از آغاز فرایند ثبت‌نام قطعی داوطلبان نمایندگی مجلس در فارس خبر داد و گفت: براین‌اساس آن دسته از داوطلبان نمایندگی مجلس که در مرحله پیش ثبت‌نام شرکت کرده و کد رهگیری دریافت کرده‌اند طی مدت مذکور با مراجعه به سامانه keshvar.moi.ir نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام خود اقدام کنند.

 وی ادامه داد: امکان ویرایش اطلاعات فقط تا زمانی که داوطلبان ثبت نهایی را نزده‌اند وجود دارد و پس از آن امکان بازگشت دوباره و ویرایش اطلاعات وجود ندارد و بنابراین لازم است که داوطلبان اطلاعات خواسته شده را بادقت وارد کنند.

قزل سفلی در ادامه اظهار کرد: همچنین در این مرحله امکان جابه‌جایی حوزه انتخابیه که داوطلبان در مرحله پیش ثبت‌نام انتخاب کرده‌اند وجود دارد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس گفت: همچنین در اجرای قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی، ضروری است که داوطلبان در زمان ثبت‌نام قطعی شماره‌حساب غیرتجاری در سامانه وارد کنند.

قزل سفلی افزود: همچنین برابر قانون جدید انتخابات، داوطلبان باید پنج سال سابقه اجرایی، قضایی، آموزشی و پژوهشی داشته باشند و گواهی معتبر آن نیز تأیید بالاترین مقام نهاد یا مؤسسه رسیده باشد.

 انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به طور هم‌زمان ۱۱ اسفندماه امسال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان