کد خبر: ۱۶۱۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۷:۴۴ - ۲۹ مهر ۱۴۰۲
فرماندار مرودشت در گفتگو با«شیرازه»:

مهم‌ترین حربه رسانه‌ای دشمن ایجاد فضای ناامیدی است

فرماندار مرودشت گفت: در صورت عدم نظارت بر فضای مجازی، علاوه بر ترویج بی‌عفتی و فحشا، موجب حضور پررنگ امپراتوری دروغ خواهد شد مهم‌ترین حربه دشمنان در این بستر، ایجاد فضای ناامیدی، انکار و یا کم‌رنگ نمودن دستاوردها و موفقیت‌های نظام است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،امپراتوری دروغ بارها خود را در بزنگاه‌ها نشان داده که چقدر با حقد و کینه با روایت‌های دروغینش نسبت به جمهوری اسلامی عناد خود را ثابت کرده است، جالب اینجاست که استکبار جهانی با کشورهایی که خواهان استقلال هستند با همین حربه به مقابله با آن می‌پردازند.
 
 با آماج حملات همه‌جانبه دشمن خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران توانسته است با روشنگری بیداری اسلامی را در جهان رقم بزند به‌گونه‌ای که انزوای شیطان بزرگ و رژیم منحوس صهیونیستی و هم‌پیمانانشان روزبه‌روز در حال گسترش است.

 در همین راستا اسماعیل خوشبخت فرماندار شهرستان مرودشت در واکنش به سؤال خبرنگار این پایگاه تحلیلی خبری مبنی بر اینکه چگونه به مقابله با امپراتوری دروغ بپردازیم، گفت: بهترین راهکارها جهت مقابله با امپراتوری دروغ و پیروزی در میدان جنگ نرم مسلح شدن به سلاح رسانه‌ای است، در واقع همه افراد باید به‌عنوان افسران جنگ نرم عمل نمایند افسرانی که دفاع از هویت و مولفه‌های ایرانی‌اسلامی، استقلال، تمامیت ارضی اولویت نخستشان است.
 
 وی گفت: دشمن پس از شکست در اغتشاشات سال گذشته سعی دارد با شبهه‌آفرینی، ادراک‌سازی، شایعه‌سازی و تسخیر اذهان جوانان، مردم متدین و انقلابی را نسبت به مسئولان بی‌اعتماد، نسبت به آینده ناامید و نسبت به انقلاب بدبین کند؛ لذا وظیفه داریم ضمن آنکه از تمام ظرفیت‌ها جهت خدمت‌رسانی به مردم استفاده کنیم، دستاوردها، موفقیت‌ها و پیشرفت‌های کشور را به اطلاع مردم برسانیم؛ یادمان باشد مهم‌ترین ویژگی شهدا این بود که دشمن و اهدافش را خوب شناخته و به‌موقع در میدان حاضر شدند. امروز اگر ما می‌خواهیم در جهاد تبیین به بهترین شکل عمل کنیم باید نقشه‌های دشمن را خوب بشناسیم و محیط پیام خود را به‌خوبی آماده و مدیریت کنیم.
 
 فرماندار شهرستان مرودشت حضور مردم در بزنگاه‌های اجتماعی و فرهنگی و سیاسی نشان از محکوم‌کردن اغتشاشات دانست و افزود: درواقع مهم‌ترین عامل اقتدار و عزت امروز جمهوری اسلامی ایران حضور مردم متعهد، انقلابی و مسلمانی است که هر زمان لازم بوده است از هیچ فداکاری در راه حراست از انقلاب و نظام فروگذار نکرده‌اند و تقدیم شهدای سرافراز در جنگ تحمیلی و دفاع از حرمین شریفین و حفظ امنیت کشور گواه این مدعاست در اغتشاشات سال گذشته نیز علی‌رغم بمباران شبانه‌روزی و بی‌امان دستگاه‌های تبلیغاتی و دروغ‌پراکنی دشمن این عدم همراهی مردم با اغتشاشگران و اراده راسخ آنان در مقابله با براندازان و دشمنان بود که طومار فتنه و آشوب را چون گذشته در هم پیچید.

 خوشبخت با اشاره به اینکه دشمن با ابزار فضای مجازی دنبال غلبه بر اذهان ملت ایران است تا با دروغ‌پردازی، روحیه ملت ایران را تضعیف کند گفت: در صورت عدم نظارت بر فضای مجازی، علاوه بر ترویج بی‌عفتی و فحشا، موجب حضور پررنگ امپراطوری دروغ خواهد شد و این موضوع بخصوص در دوران کرونا و افزایش آموزش مجازی رشد بیشتری یافته بود که تمام این موارد در کنار یکدیگر بستر مناسبی را برای رشد و نمو ایادی دشمن به‌ویژه در میان دانش‌آموزان و نسل جدید فراهم نموده بود مهم‌ترین حربه دشمنان در این بستر، ایجاد فضای ناامیدی، انکار و یا کم‌رنگ نمودن دستاوردها و موفقیت‌های نظام و منتشرکردن شایعات دروغین در خصوص مسئولان و مدیران بود و برآیند تمامی این مسائل را می‌توان بروز اغتشاشات سال گذشته دانست.
 
 این مقام مسئول بیان کرد: بهترین و مهم‌ترین راهکار جهت مقابله با تهدیدات فضای مجازی، جهاد تبیین مدنظر رهبر معظم انقلاب، است و در این میان رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای بزرگ‌ترین رسالت و وظیفه را برعهده دارند، البته تمامی دلسوزان نظام و انقلاب باید به تعبیر مقام معظم رهبری، آتش‌به‌اختیار در فضای مجازی فعالیت و تولید محتوا نموده و بخصوص با تبیین دستاوردها و بیان واقعیت‌ها فضای امید را در جامعه ایجاد نمایند، 

 وی در پایان به چگونگی مقابله با جنگ روایت‌ها پرداخت و گفت: دشمنان و امپراتوری دروغ به‌عنوان بازوی رسانه‌ای آن با ثروت و قدرت در حال ایجاد و انتشار روایت‌های دروغین هستند و این در کنارکم کاری‌های سال‌های گذشته فضا را برای رسانه‌های مستقل و راستین تنگ کرده است. باتوجه‌به همین موضوع هم مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین دستورات و تأکیدات بسیاری داشته‌اند. باید تلاش کنیم از تمامی ظرفیت‌ها و در پلتفرم‌های گوناگون علاوه بر افشای روایت‌های دروغین دشمنان، خودمان منبع انتشار اخبار و روایت‌های درست و صحیح باشیم.
 
 انتهای پیام /224224
 
نظرات بینندگان