کد خبر: ۱۶۱۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۲۹ مهر ۱۴۰۲
قیمت طلای جهانی غوغا کرد

پیش‌بینی قیمت سکه امروز ۲۹ مهر

قیمت اونس طلا در معاملات نقدی روز جمعه غوغا به پا کرد و تا یک قدمی کانال ۲ هزار دلار بالا رفت که البته دوباره به سمت پله هشتم کانال ۱۹۰۰ دلار برگشت. در شرایط کنونی فعالان بازار روند حرکتی قیمت سکه در اولین‌ روز هفته را چگونه پیش‌بینی کرده اند؟

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، به نقل از اقتصادنیوز؛ قیمت سکه امامی در روزهای پایانی هفته قبل تا سطح ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالا رفت. بااین‌حال در ادامه معاملات تا ابتدای کانال ۲۹ پایین آمد و روز پنجشنبه در حول‌وحوش ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش رسید.
 
 اما روز جمعه در بازار جهانی طلا غوغا به پا شد؛ برخی از سکه بازان با اشاره به افزایش قیمت طلا می‌گفتند همین اتفاق احتمالاً در اولین روز هفته جاری بر روی نوسانات نرخ سکه امامی اثرگذار باشد. قیمت اونس طلا دیروز به سطح روانی ۲ هزار دلار در هر اونس نزدیک شد. رشد شارپی قیمت طلا در حالی است که روز پنجشنبه این فلز گران‌بها در حدود ۱۹۷۴ دلار به کار خود پایان داده بود.
 
 فعالان اقتصادی مهم‌ترین علت افزایش قیمت طلا را ناشی از ترس معامله‌گران از تشدید بیشتر درگیری در خاورمیانه می‌دانند که باعث افزایش جذابیت شمش به‌عنوان پناهگاه امن شده است.
 
قیمت اونس طلا در معاملات نقدی روز جمعه غوغا به پا کرد و تا یک‌قدمی کانال ۲ هزار دلار بالا رفت که البته دوباره به سمت پله هشتم کانال ۱۹۰۰ دلار برگشت. در شرایط کنونی فعالان بازار روند حرکتی قیمت سکه در اولین روز هفته را چگونه پیش‌بینی کرده‌اند؟
 
 آن طور که بررسی‌ها نشان می‌دهد در دو هفته اخیر که جنگ میان حماس و اسرائیل آغاز شده، قیمت اونس طلا در حدود ۱۶۶ دلار افزایش قیمت را ثبت کرده است و از ۱۸۳۰ دلار به ۱۹۹۶ دلار رسیده است.
 
 از سوی دیگر، به نظر می‌رسد که دومین محرک صعودی‌شدن قیمت سکه امامی در روز جاری، قیمت طلای آب شده باشد.
 
 این فلز گران‌بهای داخلی که عصر پنجشنبه هر گرم در حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شده بود، در پشت خط جمعه به سطح ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید.
 
 با تمام این اوصاف، نرخ دلار در روز گذشته جانی برای صعود نداشت و افت محدودی را تجربه کرد.
 
 پیش‌کسوت‌های بازار می‌گویند در شرایط کنونی درصورتی‌که قیمت دلار مانند قیمت طلا افزایشی شود، احتمالاً خریداران بیشتری روانه بازار سکه می‌شوند؛ اما اگر دلار جان بالارفتن نداشته باشد، سوخت نوسان سایر عوامل زیاد نیست.
 
 تکنیکال کارها معتقدند قیمت سکه در حال حاضر مقاومت ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیشروی خود دارد و در صورتی که بالای آن تثبیت دهد، می‌تواند تا کانال ۳۰ میلیون تومان گام بردارد.

البته یادآوری این نکته ضروری است که قیمت سکه که هفته گذشته به نیمه کانال ۲۹ میلیون تومان رسیده بود، به دلیل عدم همراهی نرخ دلار دوباره تا پله نهم کانال ۲۸ میلیون تومان پایین آمده بود.

انتهای پیام/
 


 
 

نظرات بینندگان