کد خبر: ۱۶۱۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۹ - ۲۹ مهر ۱۴۰۲
نماینده ولی فقیه در فارس خبر داد:

تشکیل خانه مبلغین و فعالان فرهنگی در شیراز

نماینده ولی فقیه در فارس،از تشکیل خانه مبلغین در شهر شیراز خبر داد و گفت: تشکیل خانه مبلغین و فعالان فرهنگی برای جلوگیری از یک‌سری آسیب‌ها است، درگذشته به‌گونه‌ای عمل می‌شد که انگار فضای مجازی اصل است و کار مبلغین فرع، درصورتی‌که برعکس بود و در واقع این مبلغین هستند که به‌صورت میدانی با جوانان ارتباط برقرار می‌کنند.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،به نقل از روابط‌عومی دفتر امام جمعه شیراز، آیت‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه در فارس پیش از ظهر امروز ۲۹ مهرماه در مجمع خطبای شهر شیراز، با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت‌های مبلغین انعکاس در رسانه ندارد بیان کرد: در واقع همه این فعالیت‌ها در راستای رفع دغدغه‌ها و مشکلات مردم است.

وی در ادامه از تشکیل خانه مبلغین در شهر شیراز خبر داد و اضافه کرد: تشکیل خانه مبلغین و فعالان فرهنگی برای جلوگیری از یک‌سری آسیب‌ها است، درگذشته به‌گونه‌ای عمل می‌شد که انگار فضای مجازی اصل است و کار مبلغین فرع است درصورتی‌که برعکس بود و در واقع این مبلغین هستند که به‌صورت میدانی با جوانان ارتباط برقرار می‌کنند.

 نماینده ولی‌فقیه در فارس فعالیت‌های تبلیغ سنتی را یکی از کارهای اثرگذار دانست و اضافه کرد: نباید ارزش تبلیغ حضوری کم شود، ازاین‌رو باید فضای تبلیغ حضوری را توسعه داد، تأثیر تبلیغ حضوری از هر تبلیغ دیگری بیشتر است، فردی که در نمازجمعه حضور پیدا می‌کند و فردی که پای منبر و روضه می‌نشیند برای دنیا نیامده است در واقع آمده که آخرت خود را داشته باشد، ازاین‌رو تبلیغ و حضور میدانی با فضای مجازی متفاوت است.

 آیت‌الله دژکام با اشاره به آیه ۶۵ سوره انفال که می‌فرماید "إِنْ یَکُنْ مِنْکُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ یَغْلِبُوا مِائَتَیْنِ" بیان کرد: مسلم است که یک نفر از شما در مقابل ده نفر مقابل خواهد ایستاد و پامنبری شما هرچه باشد در مقابل ۱۰ برابر خود خواهد ایستاد؛ بنابراین باید روی این موضوع کار کنید که تبلیغات حضوری از حیث تأثیر، سازندگی و ایجاد انگیزه چقدر مهم است و در این موضوع خودمان باید دفاع کنیم.

 امام‌جمعه شیراز با اشاره به تأثیر ویژه نمازجمعه و حضور معنوی مردم گفت: باید روی تأثیرگذاری منبر، مجالس و تبلیغ حضوری صحبت کنیم.

 وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افرادی که در فضای مجازی گروه دارند و به‌صورت گروهی فعالیت می‌کنند در صدد این هستند که ده دقیقه برای آنان به‌صورت حضوری صحبت کنند چرا که حضور معنوی تأثیر ویژه‌ای بر روی مردم دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: این‌گونه نیست که نخواهیم از ابزار جدید استفاده کنیم و ازاین‌رو یکی دیگر از رسالت‌های مبلغین و خطبا این است که روش‌های جدید تبلیغی و ارتباطی را به کمک منبر بیاورند، اما اولویت تبلیغ حضوری باید باقی بماند.

وی با بیان اینکه شیراز دارای ۱۲۰ خطیب است، گفت: این افراد در طول سال به‌صورت مداوم فعالیت می‌کنند و گاهی لازم است در مواضعی با هم هم‌صدا باشند و پای‌کار بایستند و نقش خانه مبلغین همین است که در طول زمان ما را همراه می‌کند و زمانی که لازم است همه یک‌صدا باشیم که وقتی یک‌صدا حرف بزنیم تأثیرش برای مردم بیشتر است.

آیت‌الله دژکام در ادامه خاطرنشان کرد: حضور خانه مبلغین باید امنیت را برای پارک ایجاد کند که یک فضای آرام برای حضور مردم باشد.

وی در پایان ضمن انتقاد از ورود حیوانات خانگی به پارک ها، افزود: در بسیاری از بوستان‌های شهر تهران ورود حیوانات خانگی ممنوع است و انشا الله نسبت به این موضوع در شیراز نیز تدبیری اندیشیده شود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان