کد خبر: ۱۶۱۴۳۴
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۶ - ۲۹ مهر ۱۴۰۲
در اطلاعیه علوم پزشکی شیراز آمده است:

بستری ۳۴۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس

دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ۱۴۰۲ طی اطلاعیه‌ای گزارشی از آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، دانشگاه علوم پزشکی شیراز امروز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ طی اطلاعیه‌ای گزارشی از آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۸ هزار و ۶۱۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۶۵۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۴۹۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۳۸۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۷۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۳۴۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در هفته گذشته، ۳ مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به ۸ هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۸۱۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به ۸ میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۹۷ دُز رسیده که از این تعداد ۳ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۹۸ دُز نوبت اول، ۳ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۲ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان