کد خبر: ۱۶۱۴۳۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۰۶ - ۳۰ مهر ۱۴۰۲
وصیت شهيد منصوری؛

عمر همانند کلاس درس است

شهيد «افراسياب منصوری ده بیدی» در وصیت خود می نویسد: «باری اين زندگی دو روز از عمر مثل يک کلاس درس است که در اين کلاس آدم بايد امتحان پس دهد و...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، هيد «افراسياب منصوری ده بیدی» چهارم اسفند سال ۱۳۳۴ر مرودشت چشم به جهان گشود. ۶ ساله بود که راهی مدرسه شد و دوران تحصیلی را تا ششم قديم با موفقیت پشت سرگذاشت و پس از آن به علت مشکلات خانوادگی از تحصیل بازماند. 

سال ۱۳۵۷ ازدواج کرد. با تشکیل سپاه به خیل سبزپوشان پاسداران پیوست. پس از گذراندن دوره پاسداری ۲۹ آذر ۱۳۵۹ راهی جبهه کردستان شد. 

وی سرانجام دوم فروردین سال ۱۳۶۱ در عمليات فتح‌المبين پس از دلاورمردی‌های فراوان به شهادت رسید.

متن وصیت‌نامه :
 
بسم الله الرحمن الرحيم

 خدمت همسر مهربانم سلام. پس از عرض سلام و سلامتی شما را از درگاه خداوند متعال خواهان و خواستارم و اميدوارم که هميشه اوقات خوش و خرم بوده باشيد. اگر از جويای حال اينجانب همسر خود سياوش منصوری بر آمده باشی الحمدالله سلامتی برقرار است و ملالی صورت‌پذير نيست به جز سلامتی شما.

باری اين زندگی دو روز از عمر مثل يک کلاس درس است که در اين کلاس آدم بايد امتحان پس دهد و الان موقع امتحان است و من که چيزی نداشتم و ندارم که در راه اين بدهم به جز اين جانم را که فدای اسلام و اين مملکت و امام کنم و از اين که من در جبهه هستم هيچ ناراحت نباش من يک وظيفه شرعی خود را انجام می‌دهم اين هم اگر مورد رضايت خدا قرار گيرد.

الان که اين نامه را برای تو می‌نويسم داريم گروه‌بندی می‌کنيم تا بينيم دسته معلوم نيست. به اميد خدا و ياری امام زمان يک حمله در پيش داريم و برويم. هر کسی که احوال من را پرسيد از قول من سلام برسان. يک عکس هم برای ياد بودی با دوستانم گرفته‌ام برای شما می‌فرستم. خوب می‌دانم که زياد مزاحم وقتت شدم در همين جا با شما خداحافظی می‌کنم. 

خدانگهدار به اميد پيروزی حق بر عليه باطل.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان