کد خبر: ۱۶۱۴۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶:۵۲ - ۰۱ آبان ۱۴۰۲
وصیت شهيد سليم ايزدی؛

آزادی قدس، پیام خون شهدا

شهيد «سليم ايزدی» در وصیت خود می‌نویسد: «اى برادران وصيت اول من اين است كه اى امت حزب‌الله و اى مسلمانان، ما سه زندانى داريم كه بايد اين سه زندانى آزاد شود. كربلا، قدس، مكه و اين پيام خون شهدا مى‌باشد...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه ، شهيد «سليم ايزدی» ششم شهریور سال ۱۳۴۴ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان خرامه ديده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدايی را در مدرسه خرامه و راهنمايی را در مدرسه امام سجاد(ع) و دبيرستان را در مدرسه شهيد بهشتی با موفقیت پشت سرگذاشت.

 سال ۱۳۶۱ با اوضاع وخيم جنگ و شهادت بسياری از دوستانش با گذراندن دوره‌ی مقدماتی آموزش از طرف بسيج خرامه به اهواز اعزام شد. سلیم پس از مبارزات با دشمن بعثی سرانجام ۲۸ مهر ماه ۱۳۶۲ بر اثر اصابت تير به قلب و ترکش به دست راست به درجه‌ رفيع شهادت نائل آمد. پيکر پاکش در گلزار شهدای خرامه به خاک سپرده شد.

متن وصیت‌نامه:

بسم الله الرحمن الرحيم

 خدايا با ياد تو و با نام تو و با ذكر تو شروع مى‌كنم. با درود بر امام امت و امت شهيدپرور و درود و سلام گرم همگى ما به روان پاك شهداى تاريخ بالخصوص شهداى كربلاى ايران و سلام بر شما رزمندگان كه به حقيقت ياران حسين(ع) هستيد.

تا سرنگونى ظلم و ستم از پاى ننشينيد

اى عزيزان اميدوارم كه راه تمام شهدا را ادامه دهيد و تا سرنگونى ظلم و ستم از پاى ننشينيد. اى امت حزب‌الله فقط اين يك جمله از بنده حقير بدانند كه همانطور كه طلحه و زبير و معاويه نمى‌توانند با حكومت على(ع) بسازند، بدانيد كه امروز هم اين مخالفين جمهورى اسلامى نمى‌توانند با عدل امام امت بسازند.

و امام، اين شهيدان به ما قول داده‌اند كه اسلام پيروز مى‌شود و عدل و عدالت در سراسر گيتى گسترده مى‌شود. و اميدوارم كه نور اين جمهوى اسلامى در سرتاسر جهان پرتوافكن شود و اين وعده قرآن كريم است كه روزى مستضعفين وارث زمين مى‌گردند و در پهنه گيتى حكومت عدل گسترده مى‌شود.

اى برادران وصيت اول من اين است كه اى امت حزب‌الله و اى مسلمانان، ما سه زندانى داريم كه بايد اين سه زندانى آزاد شود. كربلا، قدس، مكه. و اين پيام خون شهدا مى‌باشد. بايد شما فداكارى كنيد كه منجر به آزادى اين سه مكان مقدس شود. بايد شما عزيزان كارى كنيد كه اين از خدا بى‌خبران تسليم خواسته‌هاى الهى شوند كه اين كار شما باعث تعجيل در ظهور آقایمان حضرت مهدى(عج) مى‌شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان