کد خبر: ۱۶۱۴۵۲
تاریخ انتشار: ۰۸:۰۵ - ۰۱ آبان ۱۴۰۲
استاندار فارس:

رهاسازی آب سد درودزن باتوجه‌به میزان بارش‌ها انجام شود

استاندار فارس با بیان اینکه از هم‌اکنون باید برای رهاسازی آب سد درودزن برنامه‌ریزی کرد، گفت: در این راستا چند گزینه را تدوین و باتوجه‌به میزان بارش‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل از روابط‌عمومی استانداری فارس، محمدهادی ایمانیه امروز، ۳۰ مهرماه در جلسه شورای کشاورزی استان با بیان اینکه سفر دوم رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان فارس پرخیروبرکت بود، گفت: ترکیب کار علمی و اقدامات اجرایی در حوزه کشاورزی ارزشمند و قطعاً مؤثر است؛ اما باید با سرعت بیشتری به‌پیش رود.
 
استاندار فارس با تأکید بر اینکه موارد و موضوعات نباید وابسته به اعتبارات مالی شوند، افزود: اصلاح الگوی کشت یا ترویج کشاورزی که از طرف اتاق فکر دانش‌بنیان ارائه شده است، یکی از راه‌های قابل‌استفاده و بدون وابستگی مالی است؛ پیشنهادها باید به نحوی ارائه شوند که قابلیت اجرایی در استان را داشته باشند و همچنین به تصمیم‌گیری خارج از استان معطوف نشوند.
 
ایمانیه با تأکید بر اینکه به‌هیچ‌وجه نباید به یک مسیر محدود شد، تصریح کرد: اعضای شورای کشاورزی استان انسان‌های با تجربه‌ای هستند، برای افزایش سرعت کار هم‌اندیشی و دنبال راه چاره باشید و همچنین از تجربه کشاورزان و انسان‌های ارزشمند و صاحب‌نظر برای یافتن راه‌های میان‌بر استفاده کنید.
 
وی بر ضرورت اعتماد به جوانان ایرانی تأکید کرد و افزود: با استفاده از توان فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق مهندسی معکوس می‌توان برخی از نیازهای سخت‌افزاری را مرتفع کرد.
 
ایمانیه خواستار انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه شیراز شد و گفت: اساتید برجسته شیمی کشور و چهره‌های ماندگار این حوزه در دانشگاه شیراز مشغول به خدمت هستند که می‌توان با انعقاد تفاهم‌نامه برای تولید سموم کشاورزی در این زمینه اقدام کرد.
 
رئیس شورای کشاورزی استان فارس ادامه داد: از هم‌اکنون برای رهاسازی آب سد درودزن باید برنامه‌ریزی کرد. چند گزینه را تدوین و باتوجه‌به میزان بارش‌ها تصمیم‌گیری‌های لازم اتخاذ شود.
 
استاندار فارس تصریح کرد: فعال‌شدن مزارع دیم‌کار ارزشمندی است که علی‌رغم بارش نسبتاً خوب باران باید در استان محقق شود.
 
 وی خطاب به سرپرست جدید بانک کشاورزی استان نیز گفت: حمایت ویژه بانک کشاورزی از احداث گلخانه و صنایع تبدیلی در کنار مزارع، دستور کار بانک کشاورزی استان باشد چرا که با تحقق این مهم شاهد ایجاد اشتغال، کاهش ضایعات کشاورزی و همچنین کاهش مصرف آب خواهیم بود.

ایمانیه همچنین بر ضرورت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاه‌های کشاورزی تأکید کرد و گفت: بانک کشاورزی با آب منطقه‌ای استان و کشاورزان تفاهم‌نامه سه‌جانبه امضا کند تا شاهد کاهش بار مالی هزینه نصب کنتورهای هوشمند باشیم؛ در صورتی مصرف آب ساماندهی شود بسیاری از طرح‌های دیگر نیز به نتیجه می‌رسد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان