کد خبر: ۱۶۱۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۸:۱۱ - ۰۱ آبان ۱۴۰۲
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

بهتر است سازمان ملل منحل شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: جای تأسف دارد که در قرن ۲۱ شاهد نسل‌کشی مردم مظلوم غزه از سوی رژیم صهیونیستی هستیم و در این شرایط صدای هیچ ابرقدرتی برای دفاع از حقوق این مردم مظلوم در نمی‌آید.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علیرضا پاک‌فطرت عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توقف نسل‌کشی مردم فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی، بیان کرد: چیزی که امروز نظاره‌گر هستیم در هیچ موقع از تاریخ سابقه نداشته است، نه در جنگ جهانی اول و نه در جنگ جهانی دوم این‌گونه نبود که در روز روشن و جلوی چشمان تمام دنیا بیایند و زن و بچه مردم را بکشند، بدون اینکه این افراد امکاناتی برای دفاع از خود داشته باشند، هواپیمای جنگی بالای سر آنها رفته و منزل، محل عبادت و محل درمان آنها را موشک‌باران می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: این جنایت نشان از جنگل بودن دنیا دارد، حتی قانون جنگل نیز این‌گونه نیست. از نظر بنده اگر قرار است سازمان ملل این‌گونه از حقوق افراد دفاع کند، منحل شود بهتر است. باید یک سازمان ملل مدرن که کشورها در آن نقش داشته و آن را می‌پذیرند به وجود آید.

این عضو گروه آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: تاریخ ثابت کرده ارتش‌هایی که ناجوانمردانه کشتار می‌کنند، از زمان اسکندر که با شمشیر زنان و کودکان را می‌کشت تا به امروز که بمب‌های اسرائیل و آمریکا روی سر زنان و کودکان بی‌گناه می‌ریزد، این ارتش‌ها ترسو بوده و ماندنی نیستند.

بهتر است سازمان ملل منحل شود

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این ارتش‌ها باید به خود بیایند، فکر نکنند که امروز می‌زنند و در می‌روند؛ بلکه در آینده خواهند خورد.

پاک‌فطرت در پایان گفت: جای تأسف است که در قرن ۲۱ که به قول خودشان قرن فنّاوری و انسانیت و دهکده جهانی است این‌گونه جنایت کرده و صدای هیچ‌کدام از ابرقدرت‌ها نیز در نمی‌آید. تأسف‌بارتر آن است که اعراب می‌بینند هم‌دین‌ها و هم‌زبان‌های خودشان این‌گونه کشته می‌شوند هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان