کد خبر: ۱۶۱۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱:۳۰ - ۰۲ آبان ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهيد «کوروش قنادی»؛

وحدت ملت، مشتی محکم بر دهان ابر قدرت‌های شرق و غرب است

شهيد «کوروش قنادی» در وصیت خود می‌نویسد: «اين وحدت و همبستگی مشتی محکم بر دهان ابر قدرت‌های شرق و غرب و دست نشانده‌ آنها مخصوصا صدام پليد و جنايتکار آمريکايی بکوبید...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، شهيد کوروش قنادی (با نام مستعار رسول) یکم اسفند ماه ۱۳۴۳ در لارستان - لار خانواده‌ای متوسط ديده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سرگذاشت. سال اول راهنمایی را گذراند و پس از آن ترک تحصیل کرد و در مسافرخانه پدری مشغول به کار شد.

 سال ۱۳۶۰ در جهاد سازندگی مشغول به کار شد همان سال نام خود را از کوروش به رسول تغییر داد. ۱۳ اسفند ۱۳۶۰ داوطلبانه عازم جبهه جنگ شد و در عملیات فتح المبین شرکت کرد. پس از آن در جهادسازندگی در کمک‌رسانی به جبهه کار خود را ادامه داد. 

سال ۱۳۶۲ به خدمت سربازی رفت. پس از پایان دوره خدمت مجدد راهی جبهه شد و سرانجام ۲۷ مهر ماه ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

متن وصیت:

پيامم به خانواده‌ اين است که از شهيد شدن من هيچ احساس ناراحتی نکرده و اميدوارم که مرا حلال کرده باشند.

پيامم به خواهر و برادرم اين است که برای ادامه‌ی راه من هميشه ثابت قدم باشند و از شهادت من هيچ ناراحتی به رخ مهربانتان جای ندهيد که اين سعادت آرزوی ديرينه‌ی من بوده است.

پيامم به ملت شهيد پرور لارستان:

 البته من کوچکتر از آن هستم که پيامی بدهم ولی برای يادآوری چند نکته‌ای از من حقير بشنويد. هميشه گوش بفرمان امام باشيد و او را دعا کنيد و مراسم دعاها و نماز جماعت و جمعه را خالی نگذاريد تا اين وحدت و همبستگی مشتی محکم بر دهان ابر قدرت‌های شرق و غرب و دست نشانده‌ی آنها مخصوصا صدام پليد و جنايتکار آمريکايی بکوبد. والسلام.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان