کد خبر: ۱۶۱۴۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۰ - ۰۳ آبان ۱۴۰۲

دانشگاه محلی برای تفکر است و استقلال آن باید حفظ شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: دانشگاه محلی برای تفکر، هم‌اندیشی و تعامل است که جایگاهی مستقل دارد و این استقلال باید حفظ شود.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در اجلاس فصلی رؤسای شبکه‌های بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به اهمیت و نقش دانشگاه در جامعه گفت: دانشگاه محلی برای تفکر، هم‌اندیشی و تعامل است که جایگاهی مستقل دارد و این استقلال باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه می‌تواند زمینه‌ساز حل بسیاری از مسائل در جامعه شود، اصل و اساس ماهیت دانشگاه را این امر برشمرد.

حسینی تصریح کرد: نخستین وظیفه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تأمین معیشت کارکنان مجموعه است و مدیران دانشگاه تلاش زیادی داشته‌اند تا با جذب منابع مالی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سایر سازمان‌های مربوطه، مطالبات پزشکان و کارکنان دانشگاه را پرداخت کنند.

تلاش برای حفظ شایسته منابع به‌عنوان بیت‌المال در تمام واحدهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از دیگر موضوعات مورد تأکید حسینی در این نشست بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به اولویت مراقبت و پیشگیری بر درمان، فرهنگ‌سازی در این زمینه را از رسالت‌های حوزه بهداشت در سطح استان برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با اجرای برنامه‌های مراقب محور برای ارتقا و توسعه سلامت مردم تلاش کنیم.

حسینی همچنین از معاونت‌های دانشگاه خواست نمایندگانی با اختیارات کامل برای بازدید منظم از حوزه‌های سلامت شهرستان‌های استان تعیین کنند تا ضمن بررسی کارشناسانه مسائل مختلف سلامت در شهرستان‌ها، مشکلات موجود شناسایی و با ارائه راهکارهای مناسب حل شود.

وی در پایان از رؤسای شبکه‌های بهداشتی و درمانی خواست نظرات، پیشنهادها و راهکارهای خود در زمینه ارتقای حوزه سلامت در شهرستان‌ها را به مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز ارائه کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان