کد خبر: ۱۶۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۰۴ آبان ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام کرد:

آمادگی برای مدیریت سیلا‌ب‌های احتمالی پاییز در فارس

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: تمامی مدیران باید شرایط لازم برای مقابله با سیلاب و مدیریت روان آب‌ها را در نظر گرفته و امکانات لازم را مهیا کنند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سیاوش بدری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: دستگاه‌های مرتبط پاییز امسال را پربارش و بیش از نرمال پیش‌بینی کرده‌اند، مدیریت سیلاب توسط منابع آب شهرستان‌ها بسیار حائز اهمیت بوده مدیریت سیلاب نیازمند تلاشی مضاعف است.

بدری اضافه کرد: همه هشدارهایی که مرکز تحقیقات آب درباره بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها صادر می‌کند باید به شهرستان‌ها ابلاغ شود تا موضوع مدیریت شود.

وی گفت: پیش‌بینی بارندگی بیش از نرمال در پاییز امسال موضوع مهمی است که باید مدنظر همه همکاران در حوزه ستادی و شهرستان‌ها قرار گیرد، سازه‌ها و منابع تأمین آب؛ چشمه‌ها و رودخانه‌هایی که بالادست مراکز جمعیتی واقع شده‌اند و احتمال بروز خطر در مواقع پربارش در این مراکز وجود دارد، نیازمند بررسی کارشناسی و رفع مشکل هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: آبگیری بدون کوچک‌ترین خطری در حوضچه‌های تغذیه مصنوعی مهم است؛ بنابراین بررسی مسیل‌ها و رودخانه‌ها باید در اولویت قرار گیرد و به‌صورت حضوری بازدید شود و آمادگی جذب سیلاب‌ها را داشته باشد.

بدری با اشاره به اینکه، با تصرف‌های غیرمجاز برخورد قاطع شود افزود: مدیران شهرستان‌ها چنانچه معبری بسته شده است حتماً گشت‌های ویژه تشکیل دهند و این معابر شناسایی گردد و مشکلات حل‌وفصل شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، عملکرد گروه‌های گشت و بازرسی که در حال گشت‌زنی در کلیه محدوده‌های مطالعاتی استان برای جلوگیری از تخلف هستند را نیز مهم دانست و گفت: مدیران شهرستان‌ها روی عملکرد گروه‌های گشت و بازرسی نظارت کامل داشته باشند، عملکرد این گروه‌ها نباید موجب نارضایتی در جامعه شود در غیر این صورت کلیه عوامل به‌خصوص مدیر مربوطه باید پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: هر نوع تخلف در این حوزه غیرقابل‌چشم‌پوشی است و قاطعانه برخورد می‌شود، شرکت آب منطقه‌ای فارس امکاناتی در اختیار این گروه‌ها قرار داده است و انتظار دارد عملکردها در چارچوب قانون باشد.

آمادگی برای مدیریت سیلا‌ب‌های احتمالی پاییز در فارس

بدری در ادامه تکریم خانواده شهدا و ایثارگران را بااهمیت دانست و افزود: در حوزه ایثارگران و خانواده معظم شهدا و جانبازان اقدامات خوبی انجام شده است، خوشبختانه شرکت آب منطقه‌ای پیش‌گام در سرکشی از این عزیزان بوده، بهترین تکریم توسط این شرکت انجام شده و این روند بسیار بهتر از قبل باید ادامه یابد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس همچنین با بیان اینکه از وجود کارشناسان خبره برای ارتقای کمیت و کیفیت انعکاس عملکرد شرکت بهره می‌بریم گفت: به این منظور و برای تقویت روابط‌عمومی از همه ظرفیت‌های قانونی بهره گرفته تلاش خواهیم کرد زیر ساخت‌های اطلاع‌رسانی بهتر را فراهم کنیم.

بدری ادامه داد: سرپنجه بسیاری از کارهای اصلی شرکت آب منطقه‌ای و از جمله موضوع صیانت و حفاظت از منابع آب، در شهرستان‌ها رخ می‌دهد، مدیران و رؤسای شهرستان‌ها در این حوزه زحمات زیادی کشیده منتها مسائل و مشکلاتی دارند که باید به آن رسیدگی کرد.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس درباره خرید و نصب کنتورهای هوشمند، گفت: در عزم جدی وزارت نیرو به‌منظور تجهیز کلیه چاه‌ها به ابزار اندازه‌گیری تردیدی نیست منتها در این حوزه باید اطلاع‌رسانی بهینه انجام شود، کنتورهای هوشمند نقش بسزایی در مصرف بهینه آب داشته در این زمینه بایستی فرهنگ‌سازی شود.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان