کد خبر: ۱۶۱۴۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - ۰۴ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل راه و شهرسازی فارس خبر داد:

سهم ۱۵۰ هزار واحدی فارس از طرح ملی مسکن

مدیرکل راه و شهرسازی فارس گفت:امروز که دولت سیزدهم برای ساخت چهار میلیون مسکن در کشور پیش‌گام شده است، باید رعایت این مبحث مهم جدی گرفته شود و امیدواریم این مبحث که در استان دنبال می‌شود، در سطح ملی نیز موردتوجه قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمودرضا طالبان مدیرکل راه و شهرسازی فارس در همایش ملی «مدیریت انرژی در ساختمان» در شیراز با تأکید بر اینکه مباحث ۱۹ و ۲۱ مقررات ملی ساختمان به شکل ویژه در فارس دنبال می‌شود، اظهار کرد: این دو مباحث به ترتیب ضوابط مرتبط با صرفه‌جویی در مصرف انرژی در ساختمان و همچنین پدافند غیرعامل را شامل می‌شود که در همین راستا به شکل ویژه در استان دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به سهم ۱۵۰ هزارواحدی فارس از طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس، اعلام کرد: در همین راستا یک تیم مستقل از سایر مباحث از جمله حوزه تأمین زمین، پروانه‌های ساختمانی و آماده‌سازی‌ها را به مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان اختصاص داده‌ایم که بر روی این موضوع کار می‌کنند.

طالبان با بیان تفاوت‌های طرح نهضت ملی مسکن با طرح مسکن مهر، ابراز کرد: ما ساخت‌وسازها را در طرح نهضت ملی مسکن به سمت یک‌طبقه و ۲ طبقه سوق داده‌ایم و فقط در چند شهر به شکل چهار و پنج‌طبقه در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس ابراز امیدواری کرد که رعایت مبحث ۱۹ شاید قدری در این پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن راحت‌تر باشد.

وی تأکید کرد: امروز که دولت سیزدهم برای ساخت چهار میلیون مسکن در کشور پیش‌گام شده است، باید رعایت این مبحث مهم جدی گرفته شود و امیدواریم این مبحث که در استان دنبال می‌شود، در سطح ملی نیز موردتوجه قرار گیرد.

طالبان، همچنین به افتتاح برج علم فناوری مستقر در پارک علم و فناوری فارس در سفر دوم رئیس‌جمهور به این استان نیز اشاره و عنوان کرد: در پارک علم و فناوری استان یک مرکز رشد و فناوری ایجاد کرده‌ایم که هر هفته یکی از دستگاه‌های زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در فارس در این مرکز مستقر خواهند شد.

سهم ۱۵۰ هزار واحدی فارس از طرح ملی مسکن

وی گفت: همچنین یک سامانه به نام سامانه شهر - راه ایجاد شده که در این سامانه تا امروز که یک ماه از ایجاد آن می‌گذرد ۵۰ نیاز دستگاه‌های زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی احصاء شده و هر هفته یکی از این دستگاه‌ها در این سامانه مستقر می‌شوند و نیازمندی‌های خودشان را مطرح می‌کنند و این نیازمندی‌ها در قالب قرارداد توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تأمین خواهد شد.

طالبان ادامه داد: این آمادگی را داریم که نظام‌مهندسی ساختمان فارس نیز ذیل اداره کل راه و شهرسازی فارس در این مرکز حضور یابد تا به مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان کمک شود.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس خاطرنشان کرد: همچنین این آمادگی را داریم که مباحث آموزشی را با دعوت از استادان مطرح کشور به شکل فیلم تهیه و با قراردادن بر روی سامانه شهر - راه در اختیار مهندسان استان قرار دهیم.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان