کد خبر: ۱۶۱۵۱۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۵ آبان ۱۴۰۲
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:

احتمال باز شدن جبهه جدید علیه رژیم صهیونیستی

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در دیدار با رئیس ائتلاف العزم عراق، تأکید کرد: عملیات طوفان الاقصی پاسخی به ظلم ۷۵ ساله رژیم صهیونیستی و تنها راه شکستن محاصره غزه نیز همین بود.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، ابراهیم عزیزی نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به همراه مرتضی محمودوند و سید احمد آوائی دیگر اعضای این کمیسیون که به بغداد سفرکرده‌اند با رئیس ائتلاف عزم (تحالف العزم) مثنی السامرائی دیدار و گفت‌وگو کردند.

عزیزی در این دیدار به اهمیت استراتژیک عملیات طوفان الاقصی اشاره کرد و گفت: این اقدام حماس سبب شد تا هیمنه رژیم صهیونیستی برای همیشه شکسته شود؛ لذا این رژیم جعلی هرگز به شرایط قبل از این عملیات برنمی‌گردد؛ اما از سوی دیگر جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی در غزه جهان اسلام را اندوهناک کرده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: در اینجا لازم است جهاد تبیین صورت گیرد تا همگان بدانند عملیات طوفان الاقصی پاسخی به ظلم ۷۵ساله رژیم صهیونیستی و تنها راه شکستن محاصره غزه نیز همین بود.

وی افزود: اکنون نوار غزه خط مقدم است و کشورهای اسلامی اجازه نمی‌دهند جنایت جنگی رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند و این رژیم به‌هیچ‌وجه احساس آرامش نخواهد داشت؛ زیرا هر لحظه ممکن است جبهه جدیدی باز شود.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اقدامات ایران و عراق در حمایت از فلسطین و غزه را تجلی اراده ملت خواند و تأکید کرد: این حمایت قطعاً مایه دلگرمی مردم فلسطین است و به نتیجه عملی منتج می‌شود تا هر چه سریع‌تر شرایط سخت فلسطین به پایان برسد و جنایت جنگی متوقف شود.

السامرائی: کشورهای منطقه باید به دست فرزندان همین منطقه مدیریت شود

مثنی السامرائی نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دیدار، گفت: موضع‌گیری جمهوری اسلامی ایران در قبال مسئله فلسطین مایه افتخار است؛ زیرا صراحتاً از حقوق ملت فلسطین و غزه حمایت کردند.

وی با بیان اینکه این ائتلاف بعد از کشتار مردم غزه خواستار برگزاری مجمع اتحادیه پارلمان‌های عرب شد، بیان کرد: همین امر سبب شد تا از موضع دولت عراق حمایت خود را اعلام کنیم.

رئیس ائتلاف العزم در پایان گفت: ما معتقدیم کشورهای منطقه، صرفاً باید به دست فرزندان همین منطقه مدیریت شود تا دلسوزانه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کنند.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان