کد خبر: ۱۶۱۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - ۰۶ آبان ۱۴۰۲
طبق اطلاعیه علوم پزشکی شیراز:

۳۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس بستری هستند

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۹ هزار و ۱۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۱۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «وبدا»علوم پزشکی شیراز،این دانشگاه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ۳۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های فارس بستری هستند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۹ هزار و ۱۲۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۵ هزار و ۱۰۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۴ هزار و ۱۳۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۵۳۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۴۱۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۷۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۳۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در هفته گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کرونا در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۱۳ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۸۴۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبودیافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۴۰۰ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۹۹ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۷۱۵ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۹۳ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۹۳ دز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان