کد خبر: ۱۶۱۵۲۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۲

آرمیتا گراوند دانش‌آموز تهرانی در گذشت

آرمیتا گراوند دختر دانش‌آموز تهرانی که اوایل مهر امسال هنگام عزیمت به مدرسه در ایستگاه مترو میدان شهدا دچار افت فشار و بیهوشی شده بود، پس از به ثمر ننشستن معالجات گسترده پزشکی و ۲۸ روز بستری در بخش مراقب‌های ویژه در گذشت.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، «آرمیتا گراوند» صبحگاه ۹ مهرماه گذشته درحالی‌که به همراه دوستان خود قصد ورود به داخل واگن قطار مترو در ایستگاه شهدا را داشت، ناگهان با افت فشار مواجه و با برهم‌خوردن تعادلش، از پشت سر به لبه بیرونی ایستگاه برخورد و مصدوم شد.

شدت برخورد به حدی بود که او برای دقایقی دچار ایست قلبی شد و پس از تلاش امدادی چند نفر از شهروندان، کارکنان مترو و عوامل اورژانس، برای ادامه درمان به نزدیک‌ترین بیمارستان تخصصی اعزام شد.

متأسفانه آسیب مغزی وارده به مصدوم باعث شد که او مدتی را در وضعیت کما سپری کرده و دقایقی پیش فوت کند.

بر اساس نظریه رسمی پزشکان، آرمیتا گراوند پس از افت ناگهانی فشارخون، دچار سقوط، ضربه به مغز و به دنبال آن تشنج مداوم، کاهش اکسیژن‌رسانی مغزی و ادم مغزی شده است.

پس از این حادثه تلخ، پدر و مادر آرمیتا همچون دوستان او خواستار دعا برای بهبودی فرزندشان شدند و بر عدم حاشیه‌سازی برای دخترشان و به دیدن فیلم‌های مترو و برهم‌خوردن تعادل آرمیتا و برخورد سرش با سکوی قطار تأکید داشتند.

آنها گفته‌اند که آرمیتا ابتدا با کمک دوستانش به خارج از واگن قطار منتقل و بعد هم با تماس اورژانس و حضور تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی او را به بیمارستان انتقال دادند.

انتهای پیام/

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان