کد خبر: ۱۶۱۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۳۲ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل بنیاد مسکن فارس اعلام کرد:

ثبت‌نام بیش از ۲۰۲ هزار متقاضی در طرح‌ نهضت ملی مسکن

مدیرکل بنیاد مسکن فارس گفت: ۲۰۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان نام‌نویسی کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید علیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن فارس در حاشیه بازدید از پروژه ۳ هزار و ۱۵۲ واحدی اکباتان نهضت ملی مسکن شهر صدرا که با حضور رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه مسکن ایران، انجام شد، گزارشی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس ارائه داد و گفت: شمار متقاضیان و افراد ثبت‌نام‌شده در این حوزه افزایش یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن فارس با بیان اینکه طرح‌های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس اجرایی شده است، گفت: زمین موردنیاز برای اجرای این طرح‌ها در ۲۶ شهر در محدوده راه و شهرسازی لارستان و ۸۴ شهر در محدوده راه و شهرسازی فارس در اختیار بنیاد مسکن قرار گرفته است.

وی با تصریح اینکه ۲۰۲ هزار و ۷۲۰ متقاضی در طرح‌های نهضت ملی مسکن استان فارس نام‌نویسی کرده‌اند، افزود: ۳۷ هزار و ۱۵۸ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۶۵ هزار و ۵۶۲ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند.

حمیدی گفت: برای ۲۰ هزار و ۵۶۶ متقاضی تاکنون پروژه و زمین مناسب اختصاص‌یافته و طرح‌های نهضت ملی مسکن با مشارکت این متقاضیان آغاز شده است، ۷ هزار و ۳۱۵ متقاضی در بانک‌های عامل حساب بانکی افتتاح کرده‌اند و زمینه دریافت تسهیلات برای آنان فراهم شده است.

ثبت‌نام بیش از ۲۰۲ هزار متقاضی در طرح‌ نهضت ملی مسکن

این مقام مسئول با بیان جزئیات بیشتری از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس گفت: از بین متقاضیانی که طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده‌اند، ۱۵۲ متقاضی طرح را به پایان رسانده‌اند، ۴۴۱ واحد در مرحله نازک‌کاری است، ۳ هزار و ۱۴۲ واحد در مرحله سفت‌کاری و اجرای سقف و ۷ هزار و ۷۷۳ واحد در مرحله اسکلت است.

رئیس هیئت‌مدیره شرکت توسعه مسکن ایران با بیان اینکه تأثیر حوزه مسکن بر رشد و توسعه اقتصادی کشور غیرقابل‌انکار است، افزود: صنعت تولید مسکن علاوه بر تأثیرات ژرف اجتماعی و فرهنگی به لحاظ اقتصادی نیز دارای اهمیت ویژه‌ای است، چرا که چون موتور رشد و توسعه اقتصاد کشور عمل می‌کند.

محمد سعیدی‌کیا تصریح کرد: بخش مسکن با ایجاد رشد اقتصادی و اشتغال‌آفرینی در بخش ساختمان و بخش‌های وابسته از طریق تأثیر بر مخارج مصرفی، سرمایه‌گذاری و تغییرات در تولید ناخالص داخلی، نوسانات اقتصادی را به‌شدت تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد، بنابراین تأثیرات ناشی از آن نیز محدود به بخش مسکن نیست.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان