کد خبر: ۱۶۱۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۰۷ آبان ۱۴۰۲

امیدواری مرد طلایی هانگژو به موفقیت‌های بزرگتر

دونده استان فارسی که در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو درخشید و دو مدال طلا کسب کرد، به این موفقیت‌ها راضی نیست و از حالا خود را برای پارالمپیک سال آینده آماده می‌کند.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، علیرضا زارع دونده استان فارسی که در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو درخشید در خصوصیت درخشش خاصی که در هانگ ژو داشت، گفت: خدا را شکر که توانستم در اولین حضورم در بازی‌های آسیایی، در هر دو ماده ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر، نه‌تنها مدال طلا را کسب کنم که رکوردشکنی هم کردم.

وی افزود: سه سال برای این مسابقات تمرین می‌کردم. یک سال هم به دلیل کرونا مسابقات تعطیل بود؛ اما امسال توانستیم در مسابقات شرکت کنیم.

زارع در خصوص چگونگی ورودش به ورزش اظهار کرد: از ۱۴ سالگی ورزش را با حضور در فوتبال ۷ نفره آغاز کردم و بعد به این خاطر که این رشته از پارالمپیک حذف شد، تصمیم گرفتم تغییر رشته بدهم و به رشته‌ای بیایم که هم در پاراآسیایی و هم در پارالمپیک بتوانم شرکت کنم.

وی با بیان اینکه مدالش را به روح پدر و مادرش تقدیم می‌کند، افزود: با این دو مدالی که کسب کردم، باروحیه و انگیزه بیشتری برای حضور در مسابقات جهانی و پارالمپیک سال آینده آماده خواهم شد. تمام تلاشم را برای کسب سهمیه به کار می‌بندم و برای یک مدال خوش‌رنگ در پاریس برنامه دارم.

دونده طلایی استان فارس در هانگ ژو ادامه داد: سطح این مسابقات بسیار خوب بود و رقبا خیلی به یکدیگر نزدیک بودند. البته رقیب اصلی من در پارالمپیک روس‌ها و اوکراینی‌ها هستند. امیدوارم در مسابقات جهانی و پارالمپیک بتوانم با آنها رقابت داشته باشم و باز هم برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

امیدواری مرد طلایی هانگ‌ژو به موفقیت‌های بزرگتر

زارع در پایان گفت: در این چندساله که دوومیدانی را شروع کرده‌ام، مربی‌ام، محمدعلی رفاهیت زحمت زیادی کشید تا این نتایج حاصل شود. امیدوارم باز هم بتوانیم با یکدیگر همکاری کنیم و بروم برای کسب رکوردهای بهتر و مدال‌های بیشتر تا بلکه به این طریق بتوانم جواب زحمات مربی‌ام را بدهم.

 محمدعلی رفاهیت که نزدیک به ۱۴ سال مربی دوهای سرعت است، سال‌هاست که در دانشگاه نیز رشته تربیت‌بدنی را تدریس می‌کند و ورزشکاران زیادی را در ایران و آسیا مطرح کرده است. 
وی به خبرنگار ایسنا گفت: سه سال است که با علیرضا زارع در شیراز در حال تمرین هستیم. زحمت‌های زیادی در کنار یکدیگر کشیدیم.

رفاهیت افزود: علیرضا فشار زیادی را در تمرینات متحمل شد؛ اما خوشبختانه در نهایت به هدفمان که قهرمانی در این مسابقات بود رسیدیم.

این مربی شیرازی در خصوص اهداف آینده نیز اظهار کرد: هدف بعدی ما قهرمانی در مسابقات جهانی و پاراالمپیک است که با دعای خیر مردم و حمایت مسئولان، ان‌شاءالله به این موفقیت بزرگ نیز دست پیدا می‌کنیم.

 علیرضا زارع در مسابقات پاراآسیایی هانگ ژو، در کلاس T۳۵ به دو مدال طلا در رشته‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ متردست پیدا کرد. کل کاروان اعزامی کشورمان نیز عملکرد درخشانی داشت و با کسب ۴۴ مدال طلا، روی رتبه دوم ایستاد. رتبه‌ای که هرگز در ادوار گذشته نصیب کشورمان نشده بود.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان