کد خبر: ۱۶۱۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵:۴۹ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲
وصیت‌نامه شهيد دهقان خطاب به مردم ایران:

با چشمانی باز جنايات منافقين را ببينيد

شهيد «مصيب دهقان» در وصیت خود می نویسد: «اى مردم خوب در صحنه باشيد. حرف امام را گوش دهيد و شكرگزار باشيد كه خداوند همچنين رهبرى را به ما كرامت كرده‌ است. مردم خوب چشمانتان را باز كنيد...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، شهيد «مصيب دهقان» یکم مهرماه سال  ۱۳۳۷ در روستای شهيدآباد از توابع بخش بيضا ديده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدایی را در همان روستا و راهنمایی را در روستای همجوار با موفقیت پشت سرگذاشت. پس از آن به خاطر نبود دبيرستان در روستا به شیراز رفت و دوران تحصیلی را با موفقیت به اتمام رساند. سال ۱۳۵۸ به عضويت سپاه پاسداران شيراز درآمد. با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه نبرد شد و  سرانجام ۲۷ اسفند ماه سال ۱۳۶۱ در حين انجام مأموريت در کازرون به شهادت رسید.

متن وصیت‌نامه:

برادران و خواهران، پدران و مادران و فرزندانم كه بعد از من اين وصيت نامه را مى‌خوانيد از خداوند طلب مغفرت برايم كنيد چون گناهانم زياد است. پدرم درست است كه از من ناراحتى ولى از تو مى‌خواهم كه مرا ببخشى و كرمت را زيادتر كنى.ان شاءالله كه مى‌بخشى.

اى مردم خوب در صحنه باشيد. حرف امام را گوش دهيد و شكرگزار باشيد كه خداوند همچنين رهبرى را به ما كرامت كرده‌ است. مردم خوب چشمانتان را باز كنيد و جنايات منافقين را ببينيد و نفرت خودتان را نسبت به اين‌ها بيشتر كنيد و آن ها را حتى سايه آن‌ها را هم با تيرزهرآلود بزنيد و از جامعه تردشان كنيد. امام را تنها نگذاريد با امام باشيد تا خداوند شما را در كارهايتان يارى دهد.

اى مردم متوجه باشيد و خوب مواظب آن كسانى كه مى‌گويند امام خوب است ولى اطرافيانش بد است مثلا فلانى و فلانى باشيد اين‌ها اول اطرافيان امام را مى گويند و بعد هم خود امام را اين‌ها هم گروهى ديگر از منافقين هستند كه با درگيرى وارد شده‌اند.

و شما اى پاسداران: امروز مردم از راه رفتن و صحبت كردن و طرز معاشرت شما درس مى آموزند نكند كه در اين رابطه‌ها خلافى انجام دهيد كه در بين همين مردم كسانى هستند كه كاهى را كوه مى كنند و ضربه به انقلاب مى زنند.

والسلام عليكم ورحمه الله و بركاته. مصيب دهقان.

انتهای پیام/


نظرات بینندگان