کد خبر: ۱۶۱۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۸ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲
تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) خبر داد:

راه‌اندازی «خانه تشکل‌های مردمی» در شیراز

تولیت حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) شیراز از راه‌اندازی «خانه تشکل‌های مردمی» خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محی‌الدین طاهری تولیت آستان مقدس سید علاءالدین حسین(ع) با اشاره به اینکه مشارکت همه مردم در جهت پیشرفت و سازندگی نیاز روز کشور است، اظهار کرد: دستیابی به اهداف انقلاب و سندهای بالادستی نظام تنها در صورتی ممکن است که نیروهای مردمی وارد عرصه تأثیرگذاری جامعه شوند.

وی افزود: همه دستگاه‌ها و نهادها تدابیر لازم برای ورود ظرفیت‌های مردم را به اداره امور کشور در دستور کار داشته باشند و تسهیل گری‌های لازم برای حمایت از گروه‌های مردمی را با جدیت دنبال کنند.

تولیت حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع) با بیان اینکه رسالت حرم به‌عنوان «قطب فرهنگی» ایجاب می‌کند تا حمایت از گروه‌های مردمی فعال در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی را در دستور کار داشته باشد تصریح کرد: تصمیم به راه‌اندازی «خانه تشکل‌های مردمی» باعث پیوند ظرفیت عظیم حرم مطهر با توان گروه‌های فعال مردمی می‌گردد و این حمایت و همکاری برکات فراوانی برای گروه‌ها، مردم و شهر شیراز به همراه دارد.

دبیر جامعه روحانیت شیراز افزود: گروه‌های مردمی با حضور در «خانه تشکل‌های مردمی» ضمن استفاده از ظرفیت‌های حرم، با یکدیگر آشنا شده و ارتباط برقرار می‌کنند و این تعامل و تضارب باعث توانمندتر شدن آنها در پرداختن به امور مهم و موردنیاز فرهنگی و اجتماعی شهر شیراز می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طاهری همچنین از دستگاه‌های متولی خواست تا نگاه ویژه‌ای به حمایت از تشکل‌های مردمی داشته باشند و از توان مردم برای انجام بهتر مأموریت‌های خود و کمک به رفع مشکلات جامعه بهره گیرند.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان