کد خبر: ۱۶۱۵۴۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲
رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی فارس:

ایجاد «کارگو» در فارس در اولویت قرار گیرد

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی فارس گفت: با توجه به نیاز بخش صادرات استان فارس، باید ایجاد «کارگو» در استان فارس در اولویت بخش دولتی و بخش خصوصی استان قرار گیرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سهراب شرفی رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی فارس جلسه کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی فارس که با حضور اعضای آن برگزار شد، با اشاره به اهمیت وجود کارگو (حمل‌ونقل هوایی کالاهای صادراتی) در استان فارس بیان کرد: سال‌ها پیش با تلاش برخی از فعالان اقتصادی و همت بخش دولتی استان، کارگو در محل فرودگاه شیراز راه‌اندازی شد؛ اما به دلیل عدم حمایت مستمر این ظرفیت غیرفعال و منفعل شد.

وی افزود: امروز حوزه صادرات استان فارس نیازمند وجود کارگو است و این ظرفیت می‌تواند نقش مهمی در حوزه اقتصادی استان داشته باشد.

شرفی با اشاره به مزیت‌های کلی وجود کارگو سنتر در فرودگاه شیراز و شهرستان‌های مهم استان فارس اظهار کرد: از دلایل ایجاد این امر مهم فاسدنشدن کالاهای صادراتی استان از جمله ماهی و میگو و میوه و سبزیجات، تحول در بازرگانی و تجارت استان فارس و سهولت کار تجار استان فارس است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: صادرات و واردات نقش مهم و اساسی در زندگی جامعه ما دارد؛ لذا باید با ارتباط با دنیا بتوانیم توان رقابت محصولات تولیدی خود را افزایش دهیم؛ زیرا امروز مشتریان کالاهای تولیدی ایرانی در خارج از کشور به دنبال تولیدات متفاوت و صنایع بهره‌وری شده از محصولات ما هستند.

وی ادامه داد: همچنین بخش واردات ویژگی خاصی دارد و باید زمینه ورود کالاها در جامعه فراهم شود نمی‌شود درهای دنیا را به روی خودمان ببندیم و جامعه را از دسترسی به کالا و خدمات به‌روز در دنیا محروم کنیم.

رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی فارس تصریح کرد: هدف ما بالنده بودن بخش تولید است؛ لذا در این زمینه واردات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شرفی با اشاره به فعالیت کمیته‌های تخصصی ذیل کمیسیون بازرگانی برای پیگیری امور مربوط به حوزه صادرات به‌صورت تخصصی تصریح کرد: برای سهولت کار و پیگیری تا حصول نتیجه هر موضوع، کارها باید به‌صورت خرد و کوچک‌تر دنبال شود که در همین موضوع کمیته‌های تخصصی غذا و دارو، لوازم و تجهیزات پزشکی، حمل‌ونقل، بررسی زیرساخت‌ها، مقررات و ضوابط بر ورود کالا به کشورهای هدف، واردات و بذر و کشاورزی تحت مدیریت این کمیسیون ایجاد شده است.

ایجاد کارگو در فارس در اولویت قرار گیرد

در ادامه این جلسه هادی حنایی، عضو هیئت نمایندگان و نایب‌رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: در خصوص بحث کارگو سنتر مشکل اصلی نبود هواپیمای باری است و در حال حاضر فقط هواپیمای مسافربری موجود باشد که توجیه اقتصادی ندارد.

وی افزود: بازرگانان استان نیز چون نمی‌توانند تعهد دهند بار آن‌ها به‌موقع و کامل به دست مشتری در کشورهای هدف صادراتی برسد، نمی‌توانند صادرات انجام دهند و یا از دیگر استان‌ها بار خود را صادر می‌کنند.

انتهای پیام/نظرات بینندگان