کد خبر: ۱۶۱۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۴ - ۰۸ آبان ۱۴۰۲
رئیس‌کل دادگستری فارس:

گستردگی موضوعات امر به معروف در جامعه تشریح شود

رئیس‌کل دادگستری فارس خواستار تشریح گستردگی و تنوع موضوعات امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شد و گفت: پرونده‌های زیادی در خصوص امر به معروف در مباحث اداری داریم که به نتیجه رسیده‌اند و باید این‌ها تبیین شوند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس‌کل دادگستری استان فارس  جلسه استانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس که در نهاد نماینده ولی فقیه در استان فارس برگزار شد. با بیان اینکه مسئله امربه‌معروف نباید به یک موضوع خاص خلاصه شود، گفت: موضوعات متنوع و گسترده‌ای زیرمجموعه مسئله امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است که باید در جامعه تشریح شود تا زمانی که می‌گوییم امربه‌معروف، ذهن جامعه تنها به سمت عفاف و حجاب نرود.

 وی افزود: یکی از اقدامات خوبی که در استان فارس انجام شده، امربه‌معروف ادارات است. پرونده‌هایی هم در این زمینه ایجاد شده و دادگاه هم برخوردهای جدی انجام داده است. برخوردهایی که احکامی نظیر ۱۰ سال حبس هم در آن صادر شده است. قطعاً اگر مردم این موارد را ببینند که در مسئله امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سراغ فسادهای مختلف می‌رویم، همگان به این مسئله مهم توجه می‌کنند؛ اما اگر توجهات را فقط منحصر به یک‌سری موضوعاتی کنیم که خیلی موردتوجه و اقبال نباشد، دلسردی ایجاد خواهد شد.

موسوی با اشاره به اینکه ستاد امربه‌معروف باید بتواند بودجه‌های خوبی را دریافت کند، از آمادگی کامل دادگستری فارس برای همکاری در اجرای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در استان خبر داد و گفت: ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر راهکار دهد که دادگستری چگونه می‌تواند کمک کند و ما باکمال‌میل ورود خواهیم کرد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان اینکه نباید در امربه‌معروف تنها بر روی مسئله حجاب تمرکز کرد، گفت: قانون حجاب در مجلس با کمک قوه قضائیه و نیروی انتظامی نوشته شد. اما اینکه چه زمانی تصویب و اصلاح شود، مشخص نیست.

علیرضا پاک‌فطرت با تأکید بر اینکه امربه‌معروف فقط به حجاب خلاصه نمی‌شود و امربه‌معروف یعنی نظارت مردم بر دولت، خواستار توجه دولت به مسائل و دغدغه‌ها و مشکلات معیشتی مردم شد و گفت: ایرانیان از قدیم حجاب داشته‌اند و بیش از ۹۰ درصد محجبه بوده‌اند.

 در جلسه استانی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر که در ستاد نمازجمعه شیراز برگزار شد، امام‌جمعه شیراز، رئیس‌کل دادگستری فارس، چند تن از نمایندگان مجلس، برخی از مدیران دستگاه‌های دولتی استان و همچنین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کشور حضور داشتند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان