کد خبر: ۱۶۱۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۴ - ۰۹ آبان ۱۴۰۲
مدیر امور شیلات و آبزیان استان فارس مطرح کرد:

فارس رتبه سوم توسعه پرورش ماهیان خاویاری در کشور

مدیر امور شیلات و آبزیان استان فارس گفت: استان فارس در میان تمام استان‌های کشور در حوزه ماهیان خاویاری، حائز رتبه سوم و در بین استان‌های غیرساحلی در جایگاه نخست قرار دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، علی فلاحی مدیر امور شیلات و آبزیان استان فارس با بیان اینکه فارس در بین تمامی استان‌های کشور در حوزه ماهیان خاویاری حائز رتبه سوم و در بین استان‌های غیر ساحلی در جایگاه نخست است، اظهار کرد: استان فارس در پرورش و تولید ماهیان خاویاری برند شیلات کشور است و این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: سال گذشته بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم خاویار و ۴۶۰۰ تن گوشت ماهیان خاویاری در کشور تولید شده است که سهم استان فارس از این میزان استحصال و تولید بیش از ۱۷۰۰ کیلوگرم خاویار و ۱۹۱ تن گوشت بوده است که ارزآوری قابل‌توجهی برای استان و کشور به دنبال دارد.

مدیر امور شیلات و آبزیان استان فارس با بیان اینکه شیلات از ظرفیت‌های مهمی برخوردار بوده و می‌تواند در گستره‌های تولید و اقلیم متفاوت و مختلف، با استفاده از الگوهای متنوع تولید، کانون‌های مولدی ایجاد کند، خاطرنشان کرد: این امر ضمن کمک به معیشت خانواده‌ها به پایداری تولید کشاورزی نیز کمک می‌کند.

فارس رتبه سوم توسعه پرورش ماهیان خاویاری در کشور

فلاحی با تأکید بر اینکه آب یک‌بارمصرف نیست و باید در چرخه تولید محصولات متنوع بچرخد، ابراز امیدواری کرد: اجرای برنامه‌های آبزی‌پروری در مزارع کشاورزی در دستور کار قرار دارد تا ضمن غنی‌سازی آب کشاورزی، بهره‌وری آب را در تولید کشاورزی بالا ببریم.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان