کد خبر: ۱۶۱۵۷۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۵ - ۱۰ آبان ۱۴۰۲
در سطح استان فارس انجام می‌شود؛

تحصیل بیش از ۵۲۹ هزار دانش آموز دوره ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: هر چه بتوانیم اولیا را در فرایند تعلیم‌وتربیت بیشتر دخیل کنیم سرعت تحقق هدف‌های موردنظر در تربیت به‌شدت افزایش می‌یابد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مجید بذرافکن معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس در آئین افتتاحیه گردهمایی دوروزه معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی سراسر استان در شیراز اظهار کرد: تربیت به معنی رشد همه ابعاد مختلف انسان اعم از؛ اجتماعی، مذهبی، عقلانی اخلاقی، زیستی، بدنی و...، است.

وی افزود: معلم باید با آموزش‌های مناسب مسیر رشد کودک در مسیر خداشناسی را هموار کند.

بذرافکن تصریح کرد: بر اساس سند تحول بنیادین، تربیت تمام ساحتی باید از دوره ابتدایی در دستور کار آموزگاران قرار گیرد و با نهایت تلاش به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی و محتواهایی که در کانال‌های مختلف شاد از جمله کانال معلم یار، همیار معلمان ورودی ۹۹، مدرسه والدین، بارگذاری شده در فرایند آموزشی بسیار مهم و مؤثر است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس گفت: هر چه بتوانیم اولیا را در فرایند تعلیم‌وتربیت بیشتر دخیل کنیم سرعت تحقق هدف‌های موردنظر در تربیت به‌شدت افزایش می‌یابد.

وی افزود: این گردهمایی باهدف تجلیل از تلاش‌های معاونان و کارشناسان آموزش ابتدایی ادارات آموزش‌وپرورش استان و تشریح برنامه‌ها در طول ۲ روز برگزار می‌شود.

تحصیل بیش از ۵۲۹ هزار دانش آموز دوره ابتدایی

رئیس اداره دوره دوم آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، نیز در این گردهمایی اظهار کرد: این گردهمایی دو روز در راستای توجیه و تشریح سیاست‌های کلان آموزش ابتدایی در سال تحصیلی جدید برگزار می‌شود.

علی جوانمرد افزود: در این گردهمایی توجه به مدارس عادی دولتی، توانمندسازی مدیران مدارس به‌عنوان بازوی اصلی آموزش ابتدایی، نظارت مستمر بر فرایند آموزشی و تربیتی در این دوره و...، از جمله سرفصل‌هایی بود که به‌صورت مفصل ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح استان فارس بیش از ۵۲۹ هزار دانش‌آموز در دوره ابتدایی تحصیل می‌کنند که کارآموزش آنها را بیش از ۲۱ هزار آموزگار بر عهده دارند.

جوانمرد از اجرای طرح شهید همت در دوره ابتدایی در استان فارس خبر داد و تصریح کرد: در این طرح بیش از نیمی از آموزگاران تحت پوشش دوره‌های توانمندسازی قرار می‌گیرند و بیش از ۳۲ ساعت آموزش حضوری و مجازی را فرا خواهند گرفت.

رئیس اداره دوره دوم ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، گفت: دوره توانمندسازی معلمان ابتدایی با حضور سرگروه‌های آموزشی سراسر استان ۱۱ آبان در شیراز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان