کد خبر: ۱۶۱۵۷۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۱۰ آبان ۱۴۰۲
استاندار فارس:

علم باعث برتری و قدرت می‌شود

استاندار فارس با تاکید بر اینکه علم باعث برتری و قدرت می‌شود، گفت: فعالیت‌های علمی مرکز پیوند ابوعلی سینا منشاء گسترش معرفت، علم و نیت‌های خیرخواهانه باشد.
به گزارش خبرنگار گروه اسلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در نهمین کنگره بین‌المللی پیوند اعضای ایران که در بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی پیوند اعضای ابوعلی سینا شیراز برگزار شد، گفت: از ابتدای بنیان‌گذاری پیوند کبد به‌خصوص در کودکان و شروع عمل‌های جراحی، شاهد تلاش اساتید برای به‌دست‌آمدن موفقیت‌های بزرگ در این حوزه بودیم.

استاندار فارس افزود: ایران از ۴۰ سال گذشته تحت ظالمانه‌ترین تحریم‌ها توسط کسانی که امروز در کنار رژیم صهیونیستی برای انجام جنایت علیه کودکان و زنان فلسطینی ایستاده‌اند، قرار دارد، اما این تحریم‌ها باعث عدم پیشرفت ایرانیان نشد.

وی فعالیت درمانی بیمارستان فوق‌تخصصی پیوند ابوعلی سینا را موردتوجه قرارداد و گفت: اقدامات تیم ماهر پیوند اعضا در این بیمارستان فوق‌تخصصی اثبات کرد که با وجود همت‌های بالا و انگیزه‌های جدی، همه تحریم‌ها خنثی می‌شود؛ بالاترین تعداد پیوند کبد با بهترین کیفیت نشان از تحقق این موضوع دارد.

ایمانیه با بیان اینکه فعالیت بیمارستان ابوعلی سینا تنها به پیوند اعضا محدود نمی‌شود، تصریح کرد: احداث بیمارستان بزرگ درمان سرطان، مرکز توان‌بخشی، دانشکده علوم پایه، دانشکده داروسازی و سایر دانشکده‌ها در کنار این مکان ارزشمند خیر ساز، هدف آینده این مرکز خیر ساز خواهد بود که شیراز را سرآمدتر از وضعیت فعلی در حوزه آموزش و درمان پزشکی خواهد کرد.

استاندار فارس با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) مبنی بر برتری علم اظهار داشت: علم باعث ایجاد برتری و قدرت می‌شود؛ امیدواریم فعالیت‌های علمی مرکز پیوند ابوعلی سینا منشأ گسترش معرفت، علم و نیات خیرخواهانه باشد.

وی تأکید کرد: مهم‌ترین و تنها دلیل پیشرفت مجتمع فوق‌تخصصی پیوند اعضا ابوعلی سینا نیت‌های صادقانه و پاکی است که از داشته‌های بسیار کم خود برای درمان بیماران گذشتند.

نماینده عالی دولت در فارس در انتها با تأکید بر ضرورت زمینه‌سازی دولت برای حضور خیرین در تمامی عرصه‌ها، گفت: در استان فارس هیچ سازمان و اداره دولتی حق ندارد کوچک‌ترین مانعی برای فعالیت‌های خیرخواهانه ایجاد کند؛ باید با تمام توان در کنار خیرین قرار بگیرند تا فعالیت‌های خیرخواهانه به یک الگو تبدیل شود.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان