کد خبر: ۱۶۱۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۳ - ۱۱ آبان ۱۴۰۲
فرماندار شیراز خبر داد:

ثبت‌نام قطعی ۵۳۱ داوطلب نمایندگی مجلس در شیراز و زرقان

فرماندار شیراز گفت: تعداد چهار نماینده کنونی مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز برای انتخابات پیش رو ثبت‌نام کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، لطف‌الله شیبانی فرماندار شیراز گفت: ۸۸ نفر از داوطلبین این دوره را زنان با ۱۷ درصد و ۴۴۳ نفر را مردان با ۸۳ درصد را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه داوطلبین حوزوی این انتخابات در شیراز و زرقان شامل ۹ نفر و دو درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان است، افزود: مابقی داوطلبین تحصیلات دانشگاهی دارند.

فرماندار شیراز ادامه داد: چهار نماینده کنونی مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی نیز برای انتخابات پیش رو ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: ۱۰۶ نفر از داوطلبین شامل ۲۰ درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان را ایثارگران تشکیل می‌دهند.

شیبانی با بیان اینکه ۵۶ نفر از داوطلبین و ۱۱ درصد را گروه سنی ۳۰ تا ۳۵ سال تشکیل می‌دهند، گفت: ۱۲۶ نفر از داوطلبین و ۲۴ درصد ۳۵ تا ۴۰ سال، ۱۰۴ نفر و ۲۰ درصد ۴۰ تا ۴۵ سال، ۷۷ نفر و ۱۵ درصد ۴۵ تا ۵۰ سال، ۵۴ نفر و ۱۰ درصد ۵۰ تا ۵۵ سال و ۶۴ نفر و ۱۲ درصد ۵۵ تا ۶۰ سال سن دارند.

وی اظهار کرد: ۳۱ نفر از داوطلبین و شش درصد نیز ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند و همچنین ۱۴ نفر و سه درصد ۶۵ تا ۷۰ سال و پنج نفر و یک درصد کل ثبت‌نام‌کنندگان نیز ۷۰ تا ۷۵ سال سن دارند.

فرماندار شیراز در ادامه افزود: بررسی صلاحیت این ثبت‌نام‌کنندگان از چهارم آبان‌ماه جاری آغاز و به مدت ۱۵ روز تا ۱۸ آبان ۱۴۰۲ در هیئت اجرایی انتخابات این دوره مجلس شهرستان شیراز و زرقان ادامه دارد و بعدازاین تاریخ نتایج بررسی‌ها به هیئت اجرایی استان فارس ارجاع خواهد شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخ جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان