کد خبر: ۱۶۱۵۸۹
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۱۱ آبان ۱۴۰۲
وزیر کشور:

جامعه جهانی در برابر سیاست کوچ اجباری مردم غزه بایستد

وزیر کشور گفت: امروز در غزه شاهد موج بی‌خانمانی و کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم هستیم و رژیم صهیونیستی حتی اعلام کرده که قصد کوچ اجباری مردم این منطقه را دارد که این یک حرکت ضد بشری است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، احمد وحیدی وزیر کشور در نشست مدیران کل مدیریت بحران استان‌های سراسر کشور که با حضور " لالینی ویراسامی" رئیس نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت در ایران برگزار شد، بیان کرد: حضور مسئولان سازمان بین‌المللی مهاجرت در این نشست یادآور یکی از مهم‌ترین مشکلات امروزی منطقه یعنی آوارگان و مهاجران است.
وی با تأکید بر اینکه این مشکل براثر سیاست‌های غلط غربی‌ها ایجاد شده و بخشی زیادی از بار آن بر دوش جمهوری اسلامی ایران افتاده است، گفت: مهاجرت نزدیک به پنج میلیون نفر به ایران ناشی از سیاست‌های غلط و جنایت‌بار غربی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌ها است.

وزیر کشور یادآور شد: امروز در غزه شاهد موج بی‌خانمانی و کشتار مردم بی‌دفاع و مظلوم هستیم و رژیم صهیونیستی حتی اعلام کرده که قصد کوچ اجباری مردم این منطقه را دارد که این یک حرکت ضدبشری است.

وحیدی تأکید کرد: باید سیاست قوی‌تری در مقابله با مهاجرت‌های نامعقول که به‌خاطر سیاست‌های جنایت‌بار غربی‌ها به‌ویژه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها رخ‌داده، اتخاذ شود.

لالینی ویراسامی رئیس نمایندگی سازمان بین‌المللی مهاجرت در ایران نیز در این نشست که در سالن شهید رجایی وزارت کشور برگزار شد، از مهمان‌نوازی جمهوری اسلامی در پذیرش مهاجران افغانستانی قدردانی کرد.

وی در سخنان خود خواستار افزایش نشست‌های کارشناسی برای برطرف‌کردن فشار ناشی از موج مهاجرت‌ها بر ایران شد.


انتهای پیام/نظرات بینندگان