کد خبر: ۱۶۱۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۰ - ۱۲ آبان ۱۴۰۲
امام جمعه شیراز:

استکبارستیزی امت اسلامی تا کشورهای غربی رسیده است

امام جمعه شیراز گفت: امروز شاهد حمایت‌های جهانی جمعیت‌های انبوه از مردم مظلوم فلسطین هستیم که در دل کشورهای استکباری شکل گرفته است و این استکبار ستیزی مایه افتخار است.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، آیت‌الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز افزود : امروز شاهد حمایت‌های جهانی جمعیت‌های انبوه از مردم مظلوم فلسطین هستیم که در دل کشورهای استکباری شکل گرفته است و این استکبار ستیزی مایه افتخار است.

وی اضافه کرد: ایران اسلامی از جلوداران نظم نوین جهان است و در این نظم جهانی امت اسلامی جایگاهی متفاوت خواهند داشت که از هم اکنون خود را نشان می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: صبر و مقاومت مردم مظلوم غزه دربرابر رژیم جنایتکار صهیونیستی از نکات درس آموز امروز است؛ در روزهای گذشته ۱۸ هزار تن مواد منفجره بر سر مردم مظلوم این باریکه فروریخته شده که قدرت انفجار بیشتری از بمب اتمی انداخته شده بر هیروشیما دارد.

وی ادامه داد: ایستادگی جوانان ایران در هشت سال دفاع مقدس به جهان درس داد و امروز الگوی رزمندگان حماس در برابر صهیونیسم است.

آیت‌الله دژکام اظهار کرد: مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی یک جریان است که از زمان انقلاب اسلامی آغاز شد و اکنون نیز ادامه دارد.

وی ضمن گرامی‌داشت سیزدهم آبان ماه و مبارزه با استکبار جهانی، گفت: دشمن گمان می‌کرد در میان نسل امروز کسی ادامه دهنده راه انقلاب اسلامی نیست اما جوانان و نوجوانان سرفراز ایرانی و شیرازی بصیرت و آگاهی خود را نشان دادند و همراهی خود را با این آرمان‌ها و رهبر معظم انقلاب اسلامی نشان دادند.

دژکام خطاب به دانش‌آموزان حاضر در نماز جمعه امروز شیراز گفت: شما در ادامه راه همه شهدای دانش آموز هستید که رفتند تا اسلام ببالد وسربلند باشد و امروز با آنها تجدید میثاق میکنیم.

تحقق نقشه مهندسی فرهنگی فارس نیاز به آموزش و بازآموزی بیشتری دارد
نماینده ولی فقیه در فارس با اشاره به روز فرهنگ عمومی در هفته پیش رو، بیان کرد: ایرانیان همیشه به فرهنگ خود شناخته شده‌اند و شیراز به فرموده رهبر معظم انقلاب در قله فرهنگ قرار دارد.

وی افزود: فرهنگ هم باید نسل به نسل منتقل شود و هم رشد پذیر است و باید ارتقا یابد؛ افتخار به فرهنگ گذشته کافی نیست و ما باید ادامه فرهنگی حافظ و سعدی‌ها باشیم.

امام جمعه شیراز با بیان اینکه اکنون نزدیک به ۲ سال از اجرایی شدن نقشه مهندسی فرهنگی فارس می‌گذرد، اذعان کرد: تحقق این نقشه چنانکه باید مورد توجه قرار نگرفته است.

دژکام ادامه داد: مسئولان، فعالان و سازمان‌های مردم نهاد فرهنگی باید دستیابی به نتیجه این سند را دنبال کنند و ضعف ها را شناسایی کنند.

وی عنوان کرد: اجرای نقشه مهندسی فرهنگی فارس نیازمند آموزش و بازآموزی بیشتری است و از مسئولان میخواهم تا با جدیت آن را دنبال کنند.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان