کد خبر: ۱۶۱۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۴ - ۱۲ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل آموزش و پرورش فارس

فارس را به قطب قرآنی دانش‌آموزی کشور تبدیل می‌کنیم

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: از ۹۰۰ دانش‌آموز کشور که در مراکز حفظ قرآن همراه با تحصیل، مشغول به فعالیت هستند ۷۰۰ نفر در مراکز وابسته به بیت‌الاحزان استان فارس حضور دارند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمد خلیل عسکری مدیرکل آموزش‌و‌پرورش فارس در بازدید از موسسه قرآنی بیت‌الاحزان استهبان در جمع دانش‌آموزان حافظ قرآن در حال تحصیل در موسسه بیت‌الاحزان این شهر اظهار کرد: همانطور که پیامبراسلام (ص)با قرآن توانست بر جاهلیت شبه جزیره عربستان غلبه کند مردم ما نیز در جریان انقلاب اسلامی توانستند با تأسی از قرآن بر طاغوت زمان خود پیروز شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود: امروز نیز جوانان ما با تأسی از آموزه‌های قرآنی باید در برابر هجمه‌های دشمن بایستند و با آن مقابله کنند.

عسکری تصریح کرد: هر چند حفظ و قرائت قرآن برای دانش‌آموزان امری ضروری است اما آنها نباید تنها به حفظ قرآن بسنده کنند؛ بلکه باید اخلاق و رفتار آنها نیز قرآنی شود این جلوه‌های قرآنی در برخوردشان با پدر و مادر مشهود باشد.

مدیر‌کل آموزش‌وپرورش فارس ادامه داد: قطعا جامعه از دانش‌آموزان قرآنی انتظار بیشتری دارند لذا آنها باید اخلاق قرآنی خود را حفظ کنند و با رفتارخوب خود بر همسالانشان تاثیر گذار باشند.

عسکری بر حفظ هویت قرآنی از سوی دانش‌آموزان تاکید و عنوان کرد: دانش‌آموزان با حفظ اخلاق قرآنی در بین همسالان خود به هویت‌سازی بپردازند.

وی ادامه داد: از مجموع ۹۰۰ نفر دانش‌آموز کشور که در مراکز حفظ قرآن همراه با تحصیل، مشغول هستند تعداد ۷۰۰ نفر دربیت‌الاحزان‌های استان فارس قرار دارند بنابراین مصمم هستیم شیراز و استان فارس را به عنوان قطب قرآنی کشور معرفی کنیم تا از برکت آن فضای قرآنی را بر استان فارس حاکم کنیم.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان