کد خبر: ۱۶۱۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۵ - ۱۳ آبان ۱۴۰۲
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس خبر داد:

جمع‌آوری ۴۲۰ کارگاه خرید و فروش ضایعات در شیراز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: طی دو روز بزرگترین عملیات جمع‌آوری مراکز غیرمجاز خرید و فروش ضایعات در حریم کمربندی شهر شیراز انجام شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید مصطفی بحرینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات تخریب این مراکز غیرمجاز که ۱۶ کیلومتر از حریم کمربندی جنوبی شیراز را دربرگرفته بود در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها و ماده ۶ قانون ایمنی راه‌ها انجام شد و پیش‌ازاین در دستور کار کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه دادستانی مرکز استان فارس قرار داشت.

وی با بیان اینکه اقدام قاطع دادستانی و نهادهای مسئول در اجرای این حکم، زمینه پیشگیری از وقوع جرایم متعدد از جمله کاهش سرقت‌های خُرد، تحصیل اموال مسروقه، جمع‌آوری معتادین متجاهر و همچنین پیشگیری از بروز آلودگی‌های زیست‌محیطی را در پی خواهد داشت، افزود: طی این عملیات گسترده امحا و پاک‌سازی ۱۸۳ عدد کانکس، ۶۶ مورد دیوارکشی، ۴۲۰ کارگاه ضایعاتی و ۶۳ آلاچیق ثابت و سیار تخریب و جمع‌آوری و اراضی حاشیه کمربندی به وضعیت سابق اعاده شد.

دادستان مرکز استان فارس خاطرنشان کرد: در این عملیات که دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری، راهداری، امور اراضی، محیط‌زیست، اتحادیه آسیاب داران تحت مدیریت و نظارت قضائی دادستانی مشارکت داشتند که بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن ضایعات آهن جمع‌آوری و امحا شد.

بحرینی با اشاره به اینکه محل تجمع این کارگاه‌های غیرمجاز علاوه بر زشت شدن چهره حاشیه شهر باعث شکل‌گیری کلونی اقدامات غیرقانونی از جمله خریدوفروش اموال مسروقه شده بود، گفت: بخش عمده‌ای از این کارگاه‌ها اقدام به خرید تأسیسات و بافه‌های برق و انتقال اطلاعات مخابرات می‌کردند که در نتیجه این اقدام سالانه خسارات سنگینی به شبکه و تأسیسات شرکت‌های توزیع وارد می‌شد.

جمع‌آوری ۴۲۰ کارگاه خرید و فروش ضایعات در شیراز

وی همچنین تصریح کرد: این مراکز جمع‌آوری ضایعات به محل تجمع اتباع بیگانه نیز تبدیل شده بود، به‌نحوی‌که ۴۰ کارگاه متعلق به دو برادر از اتباع کشور افغانستان بود.

این مقام قضائی استان فارس در پایان تأکید کرد: برخورد با این قبل مراکز غیرمجاز در سراسر استان بخصوص شهرهای بزرگ در دستور کار و اقدام کارگروه حفظ حقوق عامه دادستانی مرکز استان قرار دارد.

انتهای پیام/


نظرات بینندگان