کد خبر: ۱۶۱۶۲۱
تاریخ انتشار: ۰۰:۵۰ - ۱۴ آبان ۱۴۰۲
نامه شهید تدینی؛

نامه‌ای به پدر

شهيد «عليرضا تدينی» در نامه ای می‌نویسد: «پدرجان اگر از حال اين فرزند خود بخواهی خوب هستم و هيچگونه ناراحتی ندارم بجز دوری از شما که اين هم به زودی خدمت سربازی تمام می‌شود و دوباره به پيش شما برمی‌گردم و...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیل خبری شیرازه، شهيد «عليرضا تدينی» ۲۶ فروردین سال ۱۳۴۶ در شهرستان فسا دیده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سرگذاشت ولی پس از آن به علت مشکلات مالی از تحصیل بازماند و در کارگاهی جوشکاری را آموخت و مشغول به کار شد و از این رو توانست کمک خرج خانواده باشد. 

در ۱۶ سالگی عازم جبهه نبرد شد و در ابتدا به کردستان رفت. پس از بازگشت و استراحت کوتاه عازم جبهه جنوب شد و در عملیات خیبر شرکت کرد.

علیرضا شش ماهی را در جبهه گذراند. پس از بازگشت به خانه تصمیم گرفت به خدمت سربازی برود. او پس از ۱۵ ماه خدمت سرانجام ۱۴ دی ماه سال ۱۳۶۵ درمنطقه خسروآباد بر اثر اصابت ترکش به سينه و گردن به شهادت رسيد.

متن نامه:

بسم الله الرحمن الرحيم

 خدمت پدر عزيزم آقای حسن تدينی سلام عرض می‌کنم. اميدوارم که حالت خوب بوده باشد و هيچگونه ناراحتی نداشته باشد و هميشه مثل گل‌های بهاری شاد و خرم باشد.

پدرجان اگر از حال اين فرزند خود بخواهی خوب هستم و هيچگونه ناراحتی ندارم بجز دوری از شما که اين هم به زودی خدمت سربازی تمام می‌شود و دوباره به پيش شما برمی‌گردم. سلام مرا به مادرم برسانيد و بگویيد من حالم خوب است و سرحال هستم و خيلی در فکر من نباش. من به اميد خدا 36 روز ديگر به فسا می‌آيم. پدر جان ديگر بيش از اين وقت شما را نمی‌گيرم. سلام مرا به برادرانم منصور و حميد سلام برسانيد.

رسول و معصومه سلام برسانيد. دایی غلامرضا با خانواده را سلام برسانيد. ميرزا قاسم با خانواده سلام برسانيد. خاله آسيه سلام برسانيد. عمو حسين و عباس با خانواده را سلام برسانيد. الله يار با خانواده را سلام برسانيد. عمه با خانواده را سلام برسانيد. بی‌بی سلام و دعا برسانيد خلاصه تمام اقوام و خويشان و دوستان و همسايگان را سلام و دعا برسانيد. خداحافظ شما فرزندت علی رضا تدينی. به اميد پيروزی اسلام. 25 آذر سال 1365. والسلام.
نظرات بینندگان