کد خبر: ۱۶۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۶ - ۱۴ آبان ۱۴۰۲
در اجتماع چند هزار نفری یادمان شهدای دانش‌آموزان مطرح شد:

۴ خواسته استاندار فارس از وزیر آموزش‌وپرورش

تقویت زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان فارس، پیشتازی در اجرای سند تحول بنیادی آموزش و پرورش، فراهم کردن اعتبارات پرورش دانش‌آموزان فارس و مراقبت از تحقق اهداف رتبه بندی معلمان چهار خواسته استاندار فارس از وزیر آموزش و پرورش بود.
به گزارش خبرنگارگروهاجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس امروز یکشنبه ۱۴ آبان‌ماه در اجتماع چند هزار نفری یادمان شهدای دانش‌آموزان در حرم شاهچراغ (ع) که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش برگزار شد، گفت: باتوجه به اینکه شورای آموزش‌وپرورش فارس برای در اجرای سند تحول آموزش‌و‌پرورش اعلام آمادگی کرده می‌تواند پیشتاز باشد و فرمایش برجا مانده رهبر معظم انقلاب را تحقق بخشد.

وی با بیان اینکه فارس در میدان تحقق تحول بنیادین آموزش‌وپرورش آماده است، افزود: آموزش‌وپرورش فارس در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده، اما باید به آن وسعت و سرعت بخشید.

ایمانیه تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری دانشگاه فرهنگیان فارس را خواسته دوم این استان از وزیر آموزش‌وپرورش عنوان کرد و ادامه داد: چنانکه در سفر دوم رئیس‌جمهور نیز مطرح شد زیرساخت‌های این دانشگاه نیازمند توجه ویژه است.

استاندار فارس اضافه کرد: اقدامات انجام شده کافی نیست و باید با کمک وزارت آموزش‌وپرورش و دانشگاه فرهنگیان، با سرعت بیشتری تکمیل شود تا برای سال آینده امکانات بیشتری در این دانشگاه برای تحقق هدف ایجاد این دانشگاه دستیابیم.

وی اظهار کرد: تلاش‌های دکتر صحرایی سبب شد تا آموزش در دانشگاه فرهنگیان از کیفیت بالاتری برخوردار شود، اما کماکان نیاز پذیرش دانشجویان این دانشگاه و استخدام معلمان و دبیران نیازمند دقت بالاتری است چرا که این افراد سی سال آموزش‌وپرورش نسل جدید را به عهده دارند.

ایمانیه در سومین خواسته خود، بیان کرد: به اندازه لازم به آموزش دانش‌آموزان پرداخته شده؛ اما چنانکه باید به پرورش آنها توجه نشده است.

استاندار فارس گفت: اگر بر اساس آیه شریفه قرآن تقدم با تربیت و تذکیه است، نیازمند صرف اعتبارات نیز می‌باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت مدارس امین در فارس مایه افتخار است، افزود: برای تامین اعتبار مدرسین مدارس امین و گسترش آن برای همه مدارس استان نیازمند توجه و تخصیصی است.

نماینده عالی دولت در فارس، در ادامه تاکید کرد: باید اعتبارات خاصی هم در برنامه هفتم توسعه و هم در بودجه سال آینده (۱۴۰۳) که از امروز در دولت سیزدهم مطرح می‌شود، در نظر گرفته شود.

استاندار فارس بر مراقبت از اهداف رتبه‌بندی معلمان نیز تاکید کرد و گفت: رتبه‌بندی معلمان پس از ۱۰ سال با همت دولت سیزدهم به نتیجه رسید اما هدف از این رتبه‌بندی تنها ترمیم حقوق نبود بلکه هدف افزایش کیفی خدمات معلمان است.

ایماینه افزود: باید از اکنون که در ابتدای این فرایند هستیم، مراقبت شود تا با اجرای آن به هدف اصلی که بهبود کیفی خدمات معلمان است دست‌یابیم و در کنار آن حقوق این عزیزان نیز نه در حد شایسته اما تا حدودی ترمیم می‌شود.

وی اظهار کرد: وزیر آموزش‌و‌پرورش در سفر اخیر هیئت دولت به فارس بیش از یک هزار کیلومتر از مسیرهای این استان را سفر کرد و امید است این سفرهای پربرکت طلیعه‌ای برای حل مسائل آموزش‌وپرورش فارس باشد.

استاندار فارس با اشاره به جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی و حمایت‌های استکبار از آن، اظهار کرد: امروز در سراسر دنیا نه تنها مسلمانان و مردم غرب آسیا که همه ملت‌های آزاده به تاسی از انقلاب اسلامی به پاخاسته‌اند.

وی افزود: اکنون نبرد حق علیه باطل جلوه‌ای دیگر پیدا کرده و امید است تا وعده رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی اسرائیل در کمتر از ۲۵ سال آینده، زودتر نیز محقق شود.

ایمانیه همچنین درخواست کرد تا دهه شهدای دانش‌آموز که با ابتکار فارس از چهارم تا چهاردهم آبان ماه تدوین شده مورد تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد.

انتهای پیام/224224
نظرات بینندگان