کد خبر: ۱۶۱۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۰۵ - ۱۵ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:

میز روسیه در فارس فعال شد

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت:در راستای شناسایی و رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی، صادرکنندگان و بازرگانان فعال در بازار روسیه، میز این کشور در استان با محوریت استانداری فارس راه‌اندازی شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مرتضی شریفی در حاشیه جلسه میز روسیه، بر لزوم افزایش مبادلات تجاری استان به این کشور اشاره کرد و گفت: باتوجه‌به تأکید معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور مبنی بر فعال‌کردن استان‌ها در بازار روسیه و در راستای شناسایی و رفع مشکلات شرکت‌های تولیدی، صادرکنندگان و بازرگانان فعال در بازار این کشور، میز روسیه در استان با محوریت استانداری فارس راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته اقداماتی، چون اعزام هیئت اقتصادی به استان اولیانوفسک کشور روسیه و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری منعقده بین سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و وزارت کشاورزی، جنگل‌داری و منابع طبیعی منطقه اولیانوفسک کشور روسیه باهدف توسعه تجارت خارجی استان فارس در بخش کشاورزی، سازماندهی همکاری‌های دوجانبه در زمینه ایجاد فنّاوری‌های مدرن صادرات محصولات کشاورزی، ایجاد ترمینال صادراتی به‌منظور صادرات انواع محصولات کشاورزی استان فارس به اولیانوفسک روسیه و توسعه اقدامات مشترک در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی صورت‌گرفته که نیازمند اطلاع‌رسانی و پیگیری مجدد است.

شریفی افزود: بدون تردید باتوجه‌به تحولات و شرایط اقتصادی موجود در جهان، صادرکنندگان و بازرگانان فعال در بازار روسیه با مشکلات متعددی در حوزه‌های مختلف اعم از تبادلات بانکی، موارد گمرکی و... روبرو هستند که در این راستا می‌توانند موضوع را به دبیرخانه میز منعکس تا ضمن بررسی در جلسه استانی، اقدامات و پیگیری‌های لازم به‌منظور رفع مشکلات از طریق دبیرخانه ملی میز مستقر در وزارت کشور صورت پذیرد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس اذعان داشت: باتوجه‌به لزوم ارتباط بیشتر با فعالان اقتصادی و شناسایی مشکلات موجود جهت فعالیت در بازار روسیه، در آینده نزدیک با همکاری استانداری فارس و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان جلسه میز خدمت با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و فعالان بازار روسیه در محل آن اتاق برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان