کد خبر: ۱۶۱۶۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۵۴ - ۱۵ آبان ۱۴۰۲
استاندار فارس:

انتخاب مدیرکل دیوان محاسبات استان با من هماهنگ شده بود

استاندار فارس گفت: انتخاب مدیرکل دیوان محاسبات استان با من هماهنگ شده بود. در واقع پیشنهاد من نبود، اما با موافقت من همراه بود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس در خصوص تعیین معاون اقتصادی استانداری گفت: بعد از استعفای ربانی زاده به دلیل تمایل ایشان به کاندیداتوری مجلس در مهلتی قانونی که مشخص شده بود، تصمیم گرفتیم یکی از مدیران کل به‌عنوان سرپرست انتخاب شود تا معاون اقتصادی تعیین شود. 

وی با بیان اینکه استعفای ربانی زاده ناگهانی بود و از قبل به من اطلاع نداده بود. گفت: الان فرد موردنظر را برای معاونت اقتصادی انتخاب و به وزارت کشور معرفی کرده‌ایم، شخص وزیر نیز با این پیشنهاد موافق است. اما ازآنجاکه حکم معاونین استاندار توسط وزیر زده می‌شود، ما اکنون منتظر صدور و ابلاغ حکم معاون اقتصادی معرفی شده هستیم.

استاندار فارس گفت: من می‌توانستم به شکل سرپرست حکم بزنم؛ اما ترجیح دادم یک جا توسط وزیر حکم معاونت صادر شود. چون هم من هم وزیر در مورد گزینه انتخاب شده موافق هستیم مشکلی وجود ندارد، در حال طی‌کردن مراحل و تا قبل از پایان مهلت قانونی شش ماه سرپرستی، معاون اقتصادی معرفی خواهد شد.

وی گزینه معرفی شده را «شیخی» معرفی کرد که به‌زودی در سمت معاون اقتصادی مستقر خواهد شد.

خادمی مدیرکل سرمایه‌گذاری باقی می‌ماند

ایمانیه با تأکید بر اینکه انتخاب معاون اقتصادی هرگز به این حساب گذاشته نشود که سرپرست کنونی ضعیف است. گفت: برخی گمان می‌کنند که خادمی هم جزء مدیرانی که قرار است تغییر کنند درصورتی‌که از ابتدا ایشان معاونت را نمی‌پذیرفت و من گفتم شما فقط مدتی سرپرست باشید تا گزینه مناسب پیدا کنم و با من در این باره شرط کرده بود و ان‌شاءالله مدیرکل سرمایه‌گذاری هم همچنان خودش خواهد بود.

اینکه برخی می‌گویند پنجمین معاون اقتصادی است، کم‌لطفی است

استاندار فارس با ابراز امیدواری و بیان اینکه ان‌شاءالله بتوانیم ثبات را بعدازاین در معاونت اقتصادی تجربه کنیم، گفت: اینکه برخی می‌گویند پنجمین معاون اقتصادی است، کم‌لطفی است؛ چون من فقط دو نفر آقایان مبینی و ربانی زاده را گذاشتم، یک نفر که چون دیوان محاسبات موافقت نکرد به استانداری مأمور شود، به بن‌بست خوردیم، دکتر ربانی زاده هم این حق را داشت که کاندیدای مجلس شود و من نمی‌توانستم مقاومت کنم. دو نفر دیگر یعنی آقایان خادم حمزه و خادمی موقتاً سرپرست شدند تا معاون انتخاب شود.

خریداران آی‌تی آی پولی را که دارند، برای تهیه تکنولوژی روز هزینه خواهند کرد

استاندار فارس در خصوص کارخانه آی‌تی آی از بازدید اخیر خود از این واحد صنعتی خبر داد و با بیان اینکه جمعه از آی‌تی آی سرزده بازدید کردم، اظهار کرد: در تهران کنسرسیوم خریدار و بانک ملی مشغول نوشتن توافق‌نامه و ردوبدل‌کردن اسناد هستند.

ایمانیه خاطرنشان کرد: بانک ملی حسب دستور رئیس‌جمهور پذیرفت به خریداران وام پرداخت کند که بتوانند کارخانه را یکجا بردارند و بعد موضوع ورود تکنولوژی جدید مطرح است، چون تکنولوژی کنونی مربوط به چهل سال قبل است و آوردن فناوری به‌روز هم حداقل هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد. 

استاندار فارس اعلام کرد: اعضای کنسرسیوم قبول کردند پولی که دارند را برای تهیه تکنولوژی روز هزینه کنند و پولی که بابت خرید باید بپردازند را وام بگیرند. در واقع مسئله تکنولوژی را هم یکجا حل کنیم و نخواهیم با روش قدیم ادامه بدهیم.

وی افزود: البته گفته می‌شود برخی دستگاه‌های موجود همچنان ارزشمند است و برخی تولیدات در حال حاضر هم قابل‌استفاده است. در روزهای آتی هم دبیر کنسرسیوم برای تشکیل جلسه به شیراز می‌آید.

انتخاب مدیرکل دیوان محاسبات استان با من هماهنگ شده بود

استاندار فارس در خصوص انتخاب جواد قناعتی به ریاست دیوان محاسبات نیز با ابراز بی‌اطلاعی از شایعات فضای مجازی گفت: انتخاب مدیرکل دیوان محاسبات استان با من هماهنگ شده بود. در واقع پیشنهاد من نبود، اما با موافقت من همراه بود.

انتهای پیام/

منبع: فارس
نظرات بینندگان