کد خبر: ۱۶۱۶۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۸ - ۱۷ آبان ۱۴۰۲
به میزبانی ایل‌نشینان فیروزآباد برگزار می‌شود؛

سومین اردوی کتاب‌خوانی عشایر فارس

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس از برگزاری سومین اردوی کتاب‌خوانی عشایر فارس در روز ۲۰ آبان‌ماه در منطقه عشایری منگرگ شهرستان فیروزآباد خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، به نقل از روابط‌عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، با اشاره به برنامه‌ریزی برای هفته کتاب گفت: برنامه‌های هفته کتاب فارس با برنامه اردوی کتاب‌خوانی عشایر آغاز می‌شود و سومین نشست این طرح در آستانه هفته کتاب به میزبانی ایل‌نشینان منطقه منگرگ شهرستان فیروزآباد برگزار خواهد شد.

فیروزی عنوان کرد: اردوی کتاب‌خوانی عشایر روز شنبه ۲۰ آبان‌ماه اجرا خواهد شد؛ برگزاری برنامه‌های ترویجی و فرهنگی کتاب محور، اهدای کتاب، ارائه خدمات کتابخانه سیار در مناطق عشایری، برگزاری مسابقه، جمع‌خوانی، قصه‌گویی، رده‌های مهارتی و آموزشی و... از جمله برنامه‌های این رویداد یک‌روزه کتاب‌خوانی در مناطق عشایرنشین است.

وی اضافه کرد: اردوی کتاب‌خوانی عشایر به همت اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار می‌شود و جمعی از دستگاه‌های استانی در برگزاری این رویداد مشارکت خواهند داشت.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه، توسعه عدالت فرهنگی و تسهیل دسترسی جامعه عشایر به کتاب و منابع اطلاعاتی است.

سومین اردوی کتاب‌خوانی عشایر فارس

فیروزی تأکید کرد: نخستین رویداد این طرح یکم شهریورماه در منطقه عشایری خسرو و شیرین آباده و دومین برنامه ۲۹ شهریورماه در منطقه عشایری گردنه بزن شهرستان اقلید برگزار شد که با استقبال گسترده مردم عشایر همراه بود. برنامه‌ریزی‌ها بر این است که طرح اردوی کتاب‌خوانی عشایر تا پایان سال در شهرستان‌های فارس که جامعه عشایری دارند، اجرا شود.

گفتنی است سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی استان از ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه با شعار «آینده خواندنی است» برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان