کد خبر: ۱۶۱۶۷۳
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۰ - ۱۷ آبان ۱۴۰۲
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای فارس اعلام کرد:

آزادسازی ۴۳ هکتار از حریم رودخانه‌های استان فارس

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای فارس گفت: بیش از ۴۳ هکتار بستر و حریم رودخانه‌های استان فارس از دست متصرفان خارج شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، کرامت الله کریمی مزیدی گفت: در ۶ماهه نخست امسال بیش از ۴۳ هکتار بستر و حریم رودخانه‌های استان فارس از دست متصرفان خارج شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۲۳۸ مورد رفع تصرف و آزادسازی بستر و حریم رودخانه در سطح استان فارس انجام شده است، افزود: ۲۶۳ مورد شکایت علیه متصرفان نیز از سوی شرکت آب منطقه‌ای فارس به ثبت رسیده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای فارس بیان داشت: تجاوز به بستر و حریم رودخانه‌ها در حال فزونی است و باید با برخورد قاطع و بدون اغماض از گسترش آن جلوگیری کرد.

کریمی ادامه داد: این پدیده به شیوه‌های گوناگونی مانند ایجاد و احداث اعیانی‌های غیرمجاز، برداشت غیرقانونی و بی‌رویه شن و ماسه، تخریب رودخانه، تخلیه نخاله و زباله، حفر چاه و غیره صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در بروز معضلات مزبور نقش اساسی دارند که می‌بایست شناسایی و ریشه‌یابی شوند، گفت: بستر رودخانه انفال است و نباید توسط افرادی مورد تجاوز و زیاده‌خواهی قرار گیرد.

عضو هیئت‌مدیره شرکت آب منطقه‌ای فارس با بیان اینکه حریم به دو صورت کمی و کیفی توسط آب منطقه‌ای فارس مورد حفاظت قرار می‌گیرد، افزود: حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها برای بهره‌برداری و عملیات لایروبی از یک تا ۲۰ متر تعیین شده و حریم کیفی آب رودخانه‌ها، انهار طبیعی و برکه‌ها تا ۱۵۰ متر خواهد بود.

پایان پیام/
منبع: فارس
نظرات بینندگان