کد خبر: ۱۶۱۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۸ آبان ۱۴۰۲
نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی:

بانک‌ها مکلف به اجرای قانون پرداخت تسهیلات مسکن می‌شوند

نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی گفـت: در برنامه هفتم تلاش می‌کنیم بانک‌ها را مکلف به پرداخت تسهیلات به حوزه مسکن کنیم.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،محمدرضا رضایی کوچی نماینده مردم شهرستان‌های جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور برای اخذ فوری جریمه قانونی بانک‌های متخلف در حوزه اعطای تسهیلات مسکن گفت: در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی کردیم در سال اول اجرای قانون بانک‌ها از محل منابع تسهیلاتی خود ۲۰ درصد معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان را به تسهیلات حوزه مسکن اختصاص دهند.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به عدم اجرای قانون توسط بانک‌ها در پرداخت تسهیلات حوزه مسکن تصریح کرد: همچنین در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده که در صورت عدم اجرای قانون توسط بانک‌ها، وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان امور مالیاتی مکلف به اخذ جریمه از بانک‌ها هستند که متأسفانه این امر تاکنون محقق نشده و متأسفانه امروز بانک‌ها کمتر از ۲۰ درصد نسبت به تکالیف قانون خود در پرداخت تسهیلات مسکن عمل کردند و تمایلی نیز به این امر ندارند.

وی تأکید کرد: در جلسات شورای‌عالی مسکن که ماهانه با ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود همواره تأکید بر این است که بانک‌ها را به شیوه‌های مختلف مکلف به اجرای تعهدات کنیم. ازاین‌رو باتوجه‌به اینکه در قانون جهش تولید مسکن ضمانت اجرایی برای این امر با اخذ جرائم از بانک‌ها پیش‌بینی‌شده رئیس‌جمهور دستور اجرای آن را داد.

منبع: صدا و سیمای فارس

انتهای پیام/


نظرات بینندگان