کد خبر: ۱۶۱۶۸۷
تاریخ انتشار: ۰۰:۱۹ - ۱۹ آبان ۱۴۰۲

نامه‌ای که پس از شهادت به دست خانواده رسید

شهيد «عباس سلطانی» آذر سال ۱۳۴۵ در سروستان دیده به جهان گشود. «پس از گذراندن دوران تحصیلی راهی جبهه نبرد شد و...»
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، شهيد «عباس سلطانی» ۲۰ آذر سال ۱۳۴۵ در سروستان دیده به جهان گشود. هفت ساله بود که راهی مدرسه شد. مادر خانه‌دار و پدر راننده بود. کلاس دوم راهنمایی را می گذراند که پدر را در یک سانحه از دست داد. و برادر بزرگتر سرپرستی خانواده را به عهده گرفت. عباس در کنار درس روی ماشین پدر کار می کرد تا از این طریق کمک خرج خانواده باشد.

دوران راهنمايی را با نمرات عالی به پايان رساند و دوران دبيرستان را آغاز کرد. در اين دوران يک‌بار به مدت يک‌ماه برای بازسازی به آبادان رفت. سال دوم دبیرستان را می گذراند که نزد دایی خود فن لوله کشی و برق کشی ساختمان را آموخت. سال ۱۳۶۳ موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. همان سال برای تربيت معلم نیز ثبت نام کرد و پذیرفته شد و دوره تربیت معلم را با موفقیت به پايان رساند.

او که شور و شوق رفتن به جبهه را در سر می‌پروراند به خانواده گفت که می‌خواهد برای تعليم رزمندگان به جبهه برود. و ۸ آذر ماه عازم اهواز شد. در اين مدت چند نامه برای خانواده و چند نامه برای دوستانش نوشت نامه سوم زمانی به دست خانواده رسید که شش روز از شهادتش می‌گذشت ولی حال آنکه خانواده از شهادت او مطلع نبودند. 

وی سرانجام ۱۳ دی ماه ۱۳۶۵ به شهادت رسید.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان