کد خبر: ۱۶۱۶۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۲ - ۱۹ آبان ۱۴۰۲
رئیس پلیس فتا استان فارس خبر داد:

شناسایی عامل انتشار تصاویر خصوصی دختری در فارس

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی دختر جوانی که با دسترسی غیرمجاز به تصاویر خصوصی همکلاسی خود و انتشار آنها در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام قصد بدنام کردن وی را داشت، خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، امیرحسین سلیمانی رئیس پلیس فتا استان فارس، گفت: مردی ۵۶ ساله به پلیس فتا مراجعه و مدعی بود فردی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به صفحه اینستاگرامی دختر محصلش و ایجاد یک صفحه جعلی و انتشار مطالب کذب در شبکه اجتماعی اینستاگرام قصد بدنام کردن وی و خانواده‌ام را دارد، لذا رسیدگی به این پرونده ‌به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی گفت: پرونده اولیه با هماهنگی قضایی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به پلیس فتا احضار شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم همکلاسی دختر شاکی بوده و به دلیل اختلاف و کدورتی که نسبت به وی داشته است اقدام به چنین کاری کرده است، گفت: وی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را انتقام از همکلاسی خود و خانواده‌اش عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

سلیمانی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir (بخش گزارش‌های مردمی) و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان