کد خبر: ۱۶۱۷۱۲
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۲۱ آبان ۱۴۰۲
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس:

مسئله مهدویت به همه تاریخ و زندگی بشر مربوط است

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس گفت: ممکن است ما در شناخت آن حضرت از سایر ملل جلوتر باشیم، اما در نیاز به آن حضرت، همه بشر به آن مرحله خواهند رسید که بدون او نمی‌توانند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در نشست کمیته علمی و شورای سیاست‌گذاری همایش مهدویت در انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام‌زمان (عج) با ظهور خود، کسانی را که با سوءمدیریت چهره بشریت را کریه و بدمنظر کرده‌اند را به سزای اعمال خود می‌رساند، گفت: آن روز حضرت نشان خواهد داد که عدالتی که در سیره پیامبر (ص) است، به چه معناست.

رهبر معظم انقلاب چند بار فرموده‌اند که گفتمانی که در زمان ظهور رخ خواهد داد، گفتمان عدالت است که همان گمشده بشریت است.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه مسئله مهدویت به همه تاریخ و زندگی بشر مربوط است، گفت: ممکن است ما در شناخت آن حضرت از سایر ملل جلوتر باشیم، اما در نیاز به آن حضرت، همه بشر به آن مرحله خواهند رسید که بدون او نمی‌توانند. همه باید برویم در خانه کسی که می‌تواند و می‌داند و عدالت را آن‌چنان که شایسته است، اجرا خواهد کرد. امیدواریم در این مسیر بتوانیم سربازان مورد رضای آن حضرت باشیم.

مسئله مهدویت به همه تاریخ و زندگی بشر مربوط است

وی با اشاره به اینکه کارهای ارزشمندی توسط بنیاد مهدویت در حال انجام است، بر لزوم ایجاد پیوستگی بین همایش‌های برگزار شده در این زمینه تأکید کرد و گفت: ما در استان فارس پیش‌ازاین سه همایش برگزار کرده‌ایم که محور این همایش اخیر، بیانیه گام دوم انقلاب بوده و کارهای خوبی هم آنجا انجام شده است، اما برای ایجاد جریان‌سازی لازم است که تجربیات همایش‌های قبلی به همایش‌های آینده وصل شود. تا زمانی که در این عرصه جریان‌سازی نکنیم، چیزی تغییر نخواهد کرد.

امام‌جمعه شیراز با بیان اینکه بنیاد مهدویت به‌صورت مستمر فعالیت می‌کند و ما از این همایش‌ها باید نتیجه بگیریم، افزود: دانش‌آموزان در اینجا بسیار مهم هستند و در این همایش که در دهه فجر نیز برگزار می‌شود، باید نقش دانش‌آموزان پررنگ‌تر شود و قطعاً با اجرای چنین برنامه‌هایی می‌توانیم گام مهمی در امر غفلت‌زدایی از مسئله ظهور، برداریم.

در این نشست این جلسه از پوستر سومین همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی رونمایی شد.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان