کد خبر: ۱۶۱۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸:۵۰ - ۲۱ آبان ۱۴۰۲
مدیرکل بهزیستی استان فارس خبر داد:

سازش ۲۰ درصد درخواست‌های طلاق در فارس

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: بررسی‌های آماری از تعداد مراجعین و موارد منجر به سازش در سال ۱۴۰۱ نشان می‌دهد که بیش از ۲۰ درصد مراجعات به سازش رسیده و زوجین بازگشت به زندگی مشترک داشته‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدرضا هوشیار مدیرکل بهزیستی استان فارس در حاشیه نشست بررسی چالش‌ها و مشکلات مراکز مشاوره و امور روان‌شناختی اظهار کرد: سامانه تصمیم گامی برای حصول سازش زوجین متقاضی طلاق است که با همکاری و مشارکت قوه قضائیه برای کاهش طلاق در سطح کشور راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این سامانه در تمامی شهرهای با جمعیت بیش از ۵۰ هزار نفر ایجاد شده است که در حقیقت مراکز مشاوره بهزیستی برای نظارت واحدهای غربالگری و ارزیابی روانی و اجتماعی فعال بوده که به مراجعین خدمت‌رسانی می‌کنند.

مدیرکل بهزیستی استان فارس ادامه داد: در استان فارس نیز ۶۰ مرکز مشاوره در اجرای این طرح همکار بهزیستی هستند که تعداد ۲۸ مرکز در شهر شیراز است.

هوشیار اضافه کرد: در شش‌ماهه نخست سال جاری از تعداد ۴ هزار و ۳۰۰ زوج مراجعه‌کننده به مراکز مشاوره تعداد ۶۱۵ زوج به سازش رسیده‌اند.

وی با اشاره به اینکه همه افرادی که به این سامانه وارد می‌شوند، مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس نوع مسئله و مکانی که افراد برای دریافت خدمات مشاوره‌ای انتخاب می‌کنند به مرکز مشاوره تخصصی حوزه خانواده ارجاع می‌شوند، تصریح کرد: در مراکز خدمات بر اساس استاندارها، توسط مشاوران آموزش‌دیده و مجرب ارائه می‌شود و در نهایت سازش یا عدم سازش را به قوه قضائیه اعلام می‌شود تا بقیه مراحل طی شود.

انتهای پیام/نظرات بینندگان